Niedziela, 2 października 2022

imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima

RSS

Piłkarki ręczne z MTS Żory ze wsparciem JSW [ZDJĘCIA]

17.08.2020 11:00 | 0 komentarzy | ska

Wielokrotna reprezentantka Polski w piłce ręcznej Klaudia Pielesz została zawodniczką i drugim trenerem 1-ligowego MTS Żory. Ma pomóc drużynie w walce o awans do ekstraklasy. Drużynę od niedawna wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.

Piłkarki ręczne z MTS Żory ze wsparciem JSW [ZDJĘCIA]
Klaudia Pielesz zostala zawodniczką i drugim trenerem MTS Żory. fot. Dawid Lach/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarki ręczne z MTS Żory ze wsparciem JSW [ZDJĘCIA]

Pielesz występowała przed laty w żorskiej drużynie jako juniorka, potem broniła barw Zagłębia Lubin, zdobywając mistrzostwo Polski, grała w klubach niemieckich, a ostatnio znów w ekipie lubińskiej. Z reprezentacją wywalczyła czwarte miejsce na MŚ w 2015 roku. Z MTS podpisała dwuletni kontrakt. – Wracam w rodzinne strony, wszystko zaczyna się od nowa. Cieszę się, bo dziewczyny są ambitne, bardzo chętne do współpracy. Mam nadzieję, że im pomogę, także z tej innej strony, jako drugi trener, a one na tym skorzystają – mówi Klaudia Pielesz.

Wiosną żorski klub znalazł się w trudnej sytuacji finansowej z powodu pandemii koronawirusa. Poprawiła się ona znacząco po pozyskaniu nowego sponsora strategicznego, którym została  Jastrzębska Spółka Węglowa. Można powiedzieć, że pojawił się "anioł" i nam pomógł. Dzięki spółce i miastu Żory możemy wystartować w lidze bez zadłużenia i marzyć o przyszłości. Chciałbym, aby nasza hala okazała się za mała, by pomieścić wszystkich kibiców – powiedział nowy prezes klubu Piotr Piotrowicz.

Jastrzębska Spółka Węglowa jest sponsorem strategicznym projektów wartościowych i  liczących się w polskim sporcie.Teraz do tego grona dołączył MTS Żory. Poznaliśmy ludzi, którzy postanowili wejść na nową, ambitną drogę rozwoju. Plan pozwala myśleć, że w Żorach w przyszłości będzie gościć Superliga piłki ręcznej kobiet – powiedział Artur Wojtków, wiceprezes JSW.

JSW od wielu lat jest wsparciem dla klubów sportowych z regionu, wspiera m.in. jastrzębskich siatkarzy i hokeistów oraz pierwszoligowych piłkarzy.