środa, 5 października 2022

imieniny: Igora, Apolinarego, Placyda

RSS

Sukces szpadzistek z Czerwionki

12.04.2021 10:18 | 0 komentarzy | acz

W miniony weekend w Kairze odbyły się Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w szpadzie. Mieszkanki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak odniosły wspaniałe sukcesy, zapewniając mnóstwo pozytywnych emocji nie tylko fanom szermierki.

Sukces szpadzistek z Czerwionki
Drużyna szpadzistek w składzie Kinga Zgryźniak, Alicja Klasik, Gloria Klughardt i Zofia Janelli.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę Alicja Klasik wywalczyła złoty medal Mistrzostw Świata kadetek w szpadzie. W drodze do finału Alicja pokonała zawodniczkę Yoonjung Han z Korei 15:9, Adrianę Theodoropoulou z Grecji 15:6, dalej Jihyun Kang z Korei 15:10 i w półfinale Ketki Ketkar z USA 15:14. W walce o złoto A. Klasik zmierzyła się z Rosjanką Ekateriną Kolbenevą. A. Klasik wygrała 15:12, dzięki czemu została mistrzynią świata kadetek.

Wczoraj przyszedł czas na drużynowe starcie juniorek w szpadzie, a w reprezentacji Polski walczyły aż dwie mieszkanki Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny - Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak. W składzie reprezentacji wystąpiły także Gloria Klughardt i Zofia Janelli. W półfinale na Polki czekały Rosjanki. Najlepiej radziła sobie z nimi Alicja Klasik, która dwie walki zremisowała, a jedną wygrała 4:0. Jednak ostatecznie reprezentantki Polski przegrały 37:43. Jak się okazało był to jedyny przegrany mecz w turnieju, bo w walce o brąz nasze szpadzistki wygrały z drużyną z Egiptu 45:29.

Dziewczęta trenują w RMKS Rybnik, a ich trenerem jest Artur Fajkis. Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak są także stypendystkami Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny za szczególne osiągnięcia w sporcie. - Z wielkim zainteresowaniem śledziłem przebieg mistrzostw, kibicując reprezentacji Polski, a szczególnie naszym mieszkankom - podkreślił Burmistrz Wiesław Janiszewski i dodał, że dziś będzie starał się telefonicznie złożyć medalistkom gratulacje.