Czwartek, 27 stycznia 2022

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Mistrz olimpijski z Tokio wystawił na charytatywną licytację swój medal. Pieniądze mają pomóc małemu żorzaninowi

10.01.2022 12:17 | 0 komentarzy | AgaKa

Mistrz olimpijski z Tokio w chodzie na 50 km - Dawid Tomala przekazał swój złoty medal olimpijski na licytację charytatywną, z której dochód przeznaczony jest na pomoc dla Kacpra Woźniaka, chorego 12-latka z Żor. Udział w licytacji zapowiedział Robert Lewandowski.

Mistrz olimpijski z Tokio wystawił na charytatywną licytację swój medal. Pieniądze mają pomóc małemu żorzaninowi
Na zdjęciu Dawid Tomala ze złotym medalem olimpijskim, fot. FB Dawid Tomala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złoty medalista w chodzie na 50 km

Podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, Dawid Tomala był jedną z największych sensacji, zdobywając w fantastycznym stylu złoty medal w chodzie na 50 km. Teraz postanowił przekazać olimpijski medal na licytację i wspomóc małego żorzanina, Kacpra Woźniaka w walce o możliwość samodzielnego chodzenia. Zapowiedział to podczas Gali Mistrzów Sportu, gdzie zajął 4. miejsce w plebiscycie na Sportowca Roku.

- Kacpra wybrałem, bo on chce zacząć samodzielnie chodzić. Do tego potrzebuje 150 tys. złotych na operację. Medal mam za chodzenie, więc to będzie ładne nawiązanie. I ładny początek drogi do pomagania innym, którą chcę iść – powiedział w rozmowie z portalem sport.pl Dawid Tomala.

Kim jest Kacper z Żor?

Kacper Woźniak ma 12 lat, choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Do tej pory nie zaczął samodzielnie chodzić, a pomimo systematycznej rehabilitacji postępy są bardzo powolne. To jednak może się zmienić, poniewać otrzymał on kwalifikację do operacji w European Paley Institute – szpitalu, który specjalizuje się w bardzo skomplikowanych operacjach ortopedycznych. Koszt operacji, która może przynieść mu samodzielność i życie bez bólu to 150 tys. zł.

Możesz wesprzeć leczenie Kacpra na zbiórce siepomaga (klik). Licytacja medalu odbędzie się 10 stycznia w hotelu Marriott w Warszawie. Udział w licytacji zapowiedział zwycięzca prestiżowego plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, czyli Robert Lewandowski.