Minimalna przegrana Unii z Turbiną II Poczdam

26.02.2012 09:30 | 3 komentarze | kozz

Do przerwy piłkarki Unii Racibórz prowadziły z niemiecką drużyną 1:0. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki Turbiny 3:2.

Bramki dla Unii zdobyły Agata Tarczyńska i Anna Żelazko. Mecz był szybki, zacięty i momentami ostry. Zawodniczki Turbiny bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Mimo to unitki były równorzędnym przeciwnikiem przez większą część sparingu.

W I połowie raciborskie zawodniczki musiały grać pod ciągłą presją rywalek, co nie często się im zdarza. Jednak stosunkowo szybko przystosowały się do nowych warunków gry. Mało tego w pierwszej połowie miały przewagę, którą udokumentowały bramką. W 41. minucie Anna Żelazko zagrała prostopadłą piłkę do Agaty Tarczyńskiej, która z 14 metrów posłała piłkę do siatki.

Po przerwie doszło do kilku wymuszonych zmian, a na placu gry pojawiły się trzy nowe zawodniczki. Trener Trawiński po kwadransie drugiej połowy wprowadził kolejne dwie zmienniczki. Odbiło się to niestety na jakości gry. Piłkarki Turbiny wyrównały w 58. minucie. Na prowadzenie wyszły w 77. po katastrofalnym błędzie Doroty Wilk, która wybiła piłkę wprost do przeciwniczki, a ta huknęła z 40 metrów w samo okienko. W 80. minucie sytuację "sam na sam" miała młodziutka Dżesika Jaszek jednak bramkarka zdołała sparować piłkę. Potem dopadła do niej Anna Żelazko jednak jej dobitka z 16 metrów zatrzymała się na słupku. Kilka minut później trzecią bramkę po błędzie unitek zdobyły piłkarki Turbiny. Końcowy wynik ustaliła z rzutu karnego Żelazko po faulu w polu karnym na Chinasie.

Trener Remigiusz Trawiński pozytywnie ocenił sparing z renomowanym przeciwnikiem. Jego piłkarki grały ambitnie i były równorzędnym partnerem. Wymuszone zmiany w drugiej połowie pokazały, że mecz przerósł kilka naszych zawodniczek, które nie potrafiły grać pod wysokim pressingiem. Jednak, aby ten zespół dalej się rozwijał takie mecze są konieczne, bo wskazują błędy, które w przyszłości trzeba poprawić. Dodać należy, że piłkarki Unii w ciągu siedmiu dni rozegrały cztery sparingi i dodatkowo miały dwa treningi dziennie, dlatego mogły już odczuwać spore zmęczenie.

Skład: Antończyk (46. Wilk) - Leśnik, Górnicka, Konsek (46. Pawlak) – Chudzik (63. Sosnowska), Mika, Pożerska (46. Krupa), Wiśniewska - Żelazko - Chinasa, Tarczyńska (55. Jaszek)