Finał rozegrają w Poznaniu

20.05.2013 14:35 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarki RTP Unia Racibórz w półfinale rozgrywek pokonały bez większych problemów, wicelidera tabeli I ligi, Gola Częstochowa 3:0. Raciborski zespół przez 90 minut nadawał ton wydarzeniom na boisku.

Drużyna I-ligowca praktycznie ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Marlenę Janeczek. Przy lepszej skuteczności, która nie była największym atutem unitek, wynik mógł być dużo bardziej okazały. Bramkę numer jeden, strzeliła Dominika Sýkorová w 39. minucie. Po niezłej akcji raciborskiego zespołu i wymianie kilku podań, do piłki doszła reprezentantka Słowacji i z 20 metrów uderzyła nie do obrony. Po przerwie przewaga Mistrza Polski była jeszcze większa. Z wielu dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu udało się wykorzystać dwie. W 50. minucie Chinasa Okoro Gloria po dośrodkowaniu z prawej strony, zdobyła bramkę głową. Natomiast w 69. minucie „China” wykorzystała prostopadłe podanie od Anny Żelazko i ustaliła wynik spotkania na 3:0 dla Unii. W finale Pucharu Polski, który odbędzie się w Poznaniu, RTP Unia Racibórz zmierzy się z odwiecznym rywalem, Medykiem Konin. Podopieczne Remigiusza Trawińskiego będą miały okazję po raz IV w historii sięgnąć po to prestiżowe trofeum. Po zeszłotygodniowej wygranej w lidze z Mitechem Żywiec (3:1), Unia najbliższy mecz rozegra u siebie (25 maja) z AZS PSW Biała Podlaska.