Niedziela, 3 lipca 2022

imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

RSS

Unia Racibórz będzie mogła zagrać na Stadionie Narodowym

22.06.2013 08:06 | 2 komentarze | kozz

Szykują się reformy w piłce nożnej kobiet, które mają na celu wypromowanie tej dyscypliny sportu. Już w mijającym sezonie udało się zrobić mały krok do przodu i zorganizować kobiecy finał Pucharu Polski na stadionie Warty Poznań, który obejrzało około 1500 widzów. W przyszłym sezonie finał tych rozgrywek ma zostać rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie jako "przedsmak" finału w wydaniu mężczyzn.

Unia Racibórz będzie mogła zagrać na Stadionie Narodowym
fot. pzpn.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku w finale Pucharu Polski zmierzyły się drużyny pięciokrotnego Mistrza Polski - RTP Unia Racibórz i wicemistrza kraju KKPK Medyk PoloMarket Konin. Również za rok te dwie drużyny, które w ostatnich latach są najsilniejsze w Polsce mogą zagrać w finale, choć wydaje się, że będzie to trudniejsze niż w poprzednich latach.

O tym, że finał Pucharu Polski kobiet ma być rozgrywany jako przedmecz wynika z ustaleń Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN. Z kolei Ministerstwo Sportu ma zapewnienie, że przynajmniej do 2016 roku w Warszawie odbywać się będą finałowe spotkania Pucharu Polski mężczyzn.

Od sezonu 2014/2015 Ekstraliga Kobiet ma zostać powiększona z 10 do 12 drużyn. - O powiększeniu ligi od dawna wspominał Przewodniczący ds. Piłkarstwa Kobiecego Andrzej Padewski. Liga w takiej formie na pewno będzie wyglądać lepiej marketingowo, nie wiem jak będzie z poziomem, aczkolwiek trzeba pamiętać, że wyrównał się on nieco w tym sezonie, a do tego dochodzi Zagłębie Lubin, które zbroi się zawodniczkami zza granicy - powiedział prezes RTP Unia Racibórz Remigiusz Trawiński.

PZPN będzie czynić również starania, aby w 2017 roku Polska zorganizowała Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet.

Ludzie:

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński

Remigiusz Trawiński (ur. 20 marca 1958 roku w Warszawie) – polski przedsiębiorca, działacz i trener piłkarski.