Porażka RKK AZS Racibórz na początek sezonu

06.10.2013 08:09 | 0 komentarzy | kozz

W Arenie Rafako swoje mecze zainaugurowali koszykarze trzecioligowego RKK AZS Racibórz. Pierwsza kwarta nie wskazywała na to, że podopieczni trenera Marcina Parzonki poniosą aż tak dotkliwą porażkę.

Koszykarze RKK występujący drugi sezon w lidze mecz z Politechniką Śląską Gliwice rozpoczęli bardzo dobrze prowadząc po pierwszej kwarcie 14:10. W drugiej prowadzili wyrównaną walkę, która zakończyła się jednak przewagą przyjezdnych. Tuż po przerwie gliwicka ekipa zdominowała raciborskich koszykarzy wygrywając kwartę aż 35 do 4. W czwartej przewaga drużyny gości tylko się pogłębiła.

W niedzielę swój debiut w trzeciej lidze będzie miał drugi raciborski zespół - Ofensywa. Mecz z Czeladzią o godz. 16.00 w Arenie Rafako.

RKK AZS Racibórz - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 55:94 (14:10, 18:23, 4:35, 19:26)

RKK AZS Racibórz: Andzej Sitek (18 pkt.), Damian Dziwoki (14), Przemysław Chęć (8), Przemysław Trochonowicz (6), Damian Półtorak (5), Adam Zwierzyna (4), Kamil Mankiewicz, Jacek Cycoń, Wojciech Chudy, Michał Tokarczyk, Bartłomiej Rządowski, Paweł Obruśnik, Trener Marcin Parzonka.