Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

[FOTO] Podwójny dramat Nędzy. Interweniowało pogotowie

31.05.2014 12:12 | 8 komentarzy | kozz

Starcie dwóch zawodników doprowadziło do groźnej kontuzji piłkarza LKS 1908 Nędza. Drużyna gospodarzy, która wystąpiła młodszym rocznikiem przegrała u siebie ze Stalą Kuźnia Raciborska aż 18:0.

W tej sytuacji doszło do nieszczęścia zawodnika Nędzy

Do osobistej tragedii Grzegorza Sawońskiego doszło na początku drugiej połowy meczu gdy w walce o piłkę starł się z przeciwnikiem. Piłkarz upadł na murawę i przez długi czas nie podnosił się. Działacze LKS znieśli zawodnika na noszach i oczekiwali na pogotowie, które dotarło po kwadransie od wezwania.

- Wstępne ustalenia lekarzy wskazują na to, że zawodnik doznał złamania z przemieszczeniem w okolicy kostki - powiedział trener Adrian Cichecki.

Dramat gospodarzy rozpoczął się już wcześniej gdy bezlitnośni trampkarze z Kuźni Raciborskiej podeszli do meczu jak najbardziej poważnie aplikując co kilka minut kolejne gole. W efekcie do przerwy padło ich dziewięć i tyle samo w drugiej części spotkania.

Mecz trampkarzy starszych podokręgu Racibórz pomiędzy LKS 1908 Nędza a KS Stal Kuźnia Raciborska zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych 18:0.

Bramki dla Kuźni: Robert Telma 4, Dawid Wramba 3, Marcin Cyburt 3, Krzysztof Szabałowski 2, Artur Szmania 2, Kacper Marcinkowski 1, Adam Szczypka 1, Łukasz Kijas 1, Sebastian Dąbrowski 1. Ponadto grali: Dawid Copija, Michał Marzec, Krzysztof Kowolik, Jeremiasz Włodarz, Adrian Masłowski. Opiekun drużyny: Łukasz Żak.

Skład Nędzy: Dominik Kaczmarczyk, Andrzej Czekała, Tomasz Lis, Piotr Tomański, Tomasz Kowalski, Szymon Śmieszek, Grzegorz Sawoński, Ralf Bobrzik, Patryk Pędzich, Eliasz Rudek, Sebastian Flut. Trener: Adrian Cichecki.