Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Treningi judo w Boguszowicach

11.06.2014 16:46 | 0 komentarzy | pm

Polonia Rybnik zorganizowała w Gimnazjum nr 7 im. Czesława Miłosza w Rybniku pokaz judo.

Treningi judo w Boguszowicach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzieży zaprezentowali się młodsi i starsi zawodnicy rybnickiego klubu z Julią Kowalczyk i Pawłem Borowskim na czele, a wszystko miało związek z inauguracją stałych zajęć judo w G7, które będzie prowadzić Polonia właśnie. – Prowadzenie zajęć judo w Gimnazjum nr 7 jest kolejnym krokiem w realizacji długofalowego planu klubu. Chcemy przybliżyć tę dyscyplinę jak największej liczbie rybniczan. Dlatego będziemy otwierali sekcje w różnych dzielnicach naszego miasta. Aktualnie prowadzimy systematyczne zajęcia sportowe w Śródmieściu, w dzielnicy Maroko-Nowiny i w Niedobczycach – mówi Juliusz Kowalczyk, prezes Polonii.
Pokazy były podzielona na trzy tury, tak aby jak najwięcej chętnych mogło zobaczyć w akcji rybnickich judoków. Nad wszystkim czuwał Artur Kejza, trener i jednocześnie najbardziej utytułowanych judoka w historii Rybnika.
Zadowolony z pomysłu stałych zajęć z judo w G7 jest Krzysztof Zaik, dyrektor tej placówki. – Jesteśmy jedną z największych szkół w mieście. Mamy więc spory potencjał, ale i obowiązek, żeby zapewnić tej młodzieży możliwość spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny. Dlatego bardzo się cieszymy, że Polonia Rybnik chce u nas prowadzić zajęcia. Jestem przekonany, że nie będzie problemu z chętnymi, którzy zapiszą się na zajęcia – twierdzi Zaik, dyrektor Gimnazjum nr 7 w Rybniku-Boguszowicach.