imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Sezon lekkoatletyczny w pełni

16.06.2014 09:58 | 0 komentarzy | kozz

Na kilku frontach walczyli w ostatni weekend lekkoatleci Victorii Racibórz - uczniowie SMS-u.

Podczas mityngu w Łodzi ubiegający się o wyjazd na mistrzostwa świata juniorów Dawid Żebrowski przebiegł 110 m przez płotki (wys. 0,99 m) w czasie 14,10 s. Aby zakwalifikować się do ekipy na wyjazd do Eugene należałoby przebiec ten dystans w granicy 13,85 s. Mamy jeszcze dwie szanse, aby ten wynik osiągnąć - mówi trener zawodnika Karol SZynol. Za tydzień Dawid wystartuje jeszcze raz w Łodzi, a następnie powalczy o medal i minimum na mistrzostwach Polski juniorów. Na tych samych zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się podopieczne trenera Piotra Morki: Ania Szyjka wygrała bieg na 800 m w czasie 2;17,00, a Natalia Węglarz ustanowiła życiówkę na 400 m z czasem 58,37 s. Nie udał się bieg chłopakom po kwalifikacje na OOM w sztafecie 4x400 m, mimo porawy swojego rezultatu (3:30,47 min.) i ambitnej pogoni Kacpra Wieczorka na ostatniej zmianie zajęli czwarte miejsce nie objęte awansem. Sporo medali zdobyli także młodzicy na MOKMł w Częstochowie. Beata Szyjka walczyła w Olecku z dwiema ekipami czwórboju - tam również udany występ.