Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Radlinianin w kadrze Polski U-16

18.06.2014 12:20 | 2 komentarze | kozz

Pochodzący z Radlina, wychowanek Gosława Jedłownik i Naprzodu Czyżowice Szymon Gałecki otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U-16 (rocznik 1998) na Międzynarodowy Turniej UEFA Development U-16, który od 20 do 24 czerwca odbędzie się na Słowenii. To pierwsze powołanie dla Szymona do młodzieżowej reprezentacji Polski.

Radlinianin w kadrze Polski U-16
fot. www.akademia.legia.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed sezonem 2012/13 razem z Michałem Cąkałą (który po rundzie jesiennej przeszedł do Górnika Zabrze) i Patrykiem Antończykiem trafił do Arki Gdynia - w ramach współpracy pomiędzy oboma klubami. Wcześniej do Arki trafił jego starszy o 2 lata brat Michał, który gra w młodzieżowych reprezentacjach i pierwszej drużynie Arki (ostatnio wypożyczony do Rozwoju Katowice). Młodszy z braci Gałeckich gra w drużynie juniorow młodszych Arki Gdynia, a także ma parę wystepów w drużynie juniorów starszych. W Czyżowicach grał od 2008 do 2012 roku gdzie trafił razem z trenerem Antonim Jeleniem - informuje klub Naprzodu Czyżowice.

Lista powołanych zawodników:

Szymon Gałecki (Arka Gdynia), Nico Königsmann (TSG 1899 Hoffenheim, Niemcy), Paweł Kaczmarczyk (Jagiellonia Białystok), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Bartłomiej Żynel (Jagiellonia Białystok), Jan Andrzejewski (Lech Poznań), Krystian Karbowski (Lech Poznań), Mateusz Dara (Legia Warszawa), Mateusz Hołownia (Legia Warszawa), Ernest Dzięcioł (UMKS Piaseczno), Dominik Prusaczyk (UMKS Piaseczno), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Michał Domański (Stal Mielec), Olaf Martynek (UKS Młodzik Radom), Patryk Jarantowicz (Wda Świecie), Leon Jankowski (Wisła Warszawa), Mateusz Piotrowski (Zagłębie Lubin), Hubert Adamczyk (Zawisza Bydgoszcz).