Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Stadion miejski droższy niż się spodziewano - będą cięcia w projekcie

11.07.2014 16:18 | 0 komentarzy | woj

Nie widać początku remontu stadionu w mieście Kuźnia Raciborska. Kiedy już wydawało się, że lis witał się z gąską, to wykonawca został wyrzucony z placu budowy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma, która miała wykonać najpierw dokumentację remontu a potem zmodernizować sam obiekt, okazała się nierzetelna. Urzędnicy magistratu, pomimo ostrzeżeń, musieli zerwać z nią umowę. To zamieszanie poskutkowało koniecznością ogłoszenia kolejnego przetargu.

Według szacunków magistratu, koszt przedsięwzięcia miał się zamknąć sumą 1,5 mln zł. Przetarg zweryfikował ten kosztorys i najniższa oferta (spośród siedmiu złożonych) opiewa na 2,5 mln zł. Najdroższy wykonawca wycenił modernizację stadionu na 4 mln zł.

Jako że 85 proc. inwestycji miał pokryć urząd marszałkowski władze Kuźni zapytały czy ta oferta jest nadal aktualna przy takim wyniku przetargu. Marszałek nie był zainteresowany zwiększaniem nakładów na kuźniańską arenę, ale wstępnie zezwolił na ograniczenie zakresu robót.

W związku z powyższym w magistracie podjęto decyzję o ograniczeniu zakresu prac na obiekcie i wykonaniu tylko najbardziej niezbędnych inwestycji. – Chcemy aby wykonawca robót wyremontował trybuny, zbudował zadaszenie, wyremontował płytę boiska oraz dobudował sanitariaty – wymieniła  burmistrz. Prace najprawdopodobniej nie obejmą m.in. budowy instalacji elektrycznej i oświetleniowej wraz z nagłośnieniem i remontu płyty bocznej.

Aby na stadion wjechały maszyny budowlane trzeba jednak ogłosić kolejny przetarg, tym razem z ograniczonym zakresem robót, i liczyć, że tym razem wystarczy na wszystko pieniędzy. Termin na wykonanie prac ma zostać przesunięty do maja 2015 r.

(woj)