środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Odra Wodzisław ciągle liczy na grę w IV lidze śląskiej. ŚZPN odpowiada: „Trudno to sobie wyobrazić”

14.07.2014 19:20 | 29 komentarzy | art

Z III ligi drużyna Odry Wodzisław spadła do IV ligi opolskiej. Do śląskich rozgrywek miała dołączyć dzięki połączeniu się z MKP Odra Centrum Wodzisław. Do tego jak wiadomo nie doszło.

 

Odra Wodzisław ciągle liczy na grę w IV lidze śląskiej. ŚZPN odpowiada: „Trudno to sobie wyobrazić”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śląski Związek Piłki Nożnej dokonał już podziału drużyn występujących w obu grupach IV ligi. Teoretycznie, biorąc pod uwagę klucz geograficzny Odra powinna występować w grupie II z takimi klubami jak Unia Turza, Górnik Pszów, Forteca Świerklany czy Unia Racibórz. Ale wodzisławskiego klubu w tej grupie próżno szukać.

- Złożyliśmy wniosek o przeniesienie do Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie w związku trwa sezon urlopowy, ale być może jakieś decyzje zostaną podjęte w tym tygodniu. Na razie czekamy. Uważam, że jest szansa na to byśmy zagrali, bo przecież zawsze można drużynę dołączyć do ligi. Gra w opolskiej lidze, nie oszukujmy się, nie jest na rękę nikomu, ani nam, ani kibicom, którzy jednak woleliby oglądać grę drużyny z sąsiednimi drużynami – mówi Grzegorz Gostyński, prezes Odry Wodzisław.

O to czy możliwe jest jeszcze dołączenie Odry do rozgrywek IV ligi śląskiej zapytaliśmy w ŚZPN. - Ostateczne decyzje co do podziału grup muszą zapaść do 15 lipca (jutrzejszy wtorek – przyp. red.). Zarząd w tym czasie się już nie zbiera. Odra Wodzisław miała wystarczająco dużo czasu by załatwić sprawę przeniesienia do ŚZPN. Od dwóch lat wiedzieli, że należy to zrobić. Woleli jakieś pokrętne drogi i manewry. Jak wyobrazić sobie dołączenie w tym momencie, kiedy grupy IV ligi są już podzielone? To klub zarejestrowany w Opolskim ZPN i jego status jest problemem tamtejszego związku, a nie naszym – odpowiada Wawoczny.

 

(art)