Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Wieczorek podwójnym medalistą, Szyjka na podium

15.07.2014 20:34 | 0 komentarzy | kozz

Skromna ekipa lekkoatletów z Raciborza startowała na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Podwójny medalista Kacper Wieczorek wywalczył złoto na 100 m (10,84 s) oraz srebro na 200 m (21,73 s). Anna Szyjka zdobyła brązowy medal na 3 km z czasem 10 min. i 11 s. Daria Zalewska uplasowała się na 4 miejscu w siedmioboju (4469 pkt, zabrakło 5 punktów do brązu, ale jest to nowy rekord Śląska). Natalia Węglarz na 400 m wywalczyła 5. miejsce w finale A z czasem 58,31 s (wyrównała tym samym rekord życiowy). Na tym samym dystansie Anna Nowacka zdobyła 4. miejsce w finale B z nowym rekordem życiowym 59,19 s. Sztafeta dziewczyn 4 x 400 m (D.Zalewska, A.Szyjka, A.Nowacka, N.Weglarz) znalazła się na 5. miejscu z czasem 4 min. 1 s.