Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Raciborzanki w kapitalnej formie - złoto Kasprzyckiej, Święty ze srebrem!

31.07.2014 14:06 | 0 komentarzy | MAD

Raciborzanki Justyna Kasprzycka i Justyna Święty na podium 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce w Szczecinie! Kasprzycka pokonując 195 cm w skoku wzwyż zdobyła złoto, z kolei Święty wywalczyła srebro w biegu na 400 metrów.

Raciborzanki, a szczególnie Justyna Kasprzycka rywalizowały w piekielnie trudnych warunkach pogodowych. - Wiał silny wiatr i padał obfity deszcz, przez co nawierzchnia stawała się coraz bardziej śliska, a to mogło w każdej chwili doprowadzić do urazu którejś z zawodniczek - oceniła po zawodach Kasprzycka. Mimo to, o medal powalczyła skutecznie. Skok na wysokość 195 cm wystarczył, aby sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. - Obroniłam tytuł, z czego jestem bardzo dumna. Nie zdecydowałam się na dalsze skoki, ale jak widać, nawet bez nich udało mi się wygrać - przyznała z satysfakcją reprezentantka AZS - AWF Wrocław, którą za dwa tygodnie czeka start w Zurychu, najważniejszy w całym sezonie.

Nie gorzej spisała się Justyna Święty, która po świetnym biegu na 400 metrów, zakończonym wynikiem 52,34, mogła cieszyć srebrnym medalem. Zawodniczka AZS-AWF Katowice pokonała Patrycję Wyciszkiewicz z Olimpii Poznań, która stanęła na najniższym stopniu podium. Poległa natomiast z reprezentującą Bałtyk Koszalin Małgorzatą Hołub.