Czwartek, 2 grudnia 2021

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Nędza też chce siłownię pod chmurką

22.08.2014 11:49 | 0 komentarzy | woj

Gmina Nędza złożyła do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie do utwardzenia miejsc postojowych i instalacji siłowni "pod chmurką" przy Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy. Gmina stara się o 200 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nędza też chce siłownię pod chmurką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy ul. Leśnej w Nędzy, przy szkole znajduje się obecnie teren służący mieszkańcom jako parking. - W tej chwili teren jest tylko utwardzony kruszywem, częściowo również asfaltem, ale po większym deszczu zawsze pojawiają się ogromne kałuże utrudniające użytkowanie. Chcemy zrobić z tym porządek - mówi wójt Nędzy Anna Iskała.

Projekt zakłada utwardzenie podłoża kostką kamienną i betonową oraz oraz płytami ażurowymi i wykonanie miejsc postojowych (plus miejsca dla osób niepełnosprawnych) wraz z drogą dojazdową, chodnikiem i przystankiem autobusowym. Obok ma powstać siłownia zewnętrzna z podwójnymi urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, staną też ławeczki. Pozostała część terenu zostanie obsadzona trawą.

Według kosztorysu inwestorskiego wartość inwestycji opiewa na 486.128,23 zł. Gmina stara się o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 200 tys. zł.

Na zdjęciu przykładowe urządzenie do ćwiczeń.

materiał nadesłany