Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Gucik i Wanke Mistrzami Polski

01.10.2014 17:11 | 0 komentarzy | ż

Arkadiusz Gucik (MKZ UNIA Racibórz) i Grzegorz Wanke (OSSM Racibórz) w sobotę 27 września w Piotrkowie Trybunalskim wywalczyli tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski w zapasach klasycznych.

Na zdjęciu (z prawej) Arkadiusz Gucik

Arkadiusz Gucik startujący w kategorii do 59 kg w drodze do finału wygrał dwa pojedynki, pokonując między innymi zeszłorocznego Mistrza Polski Seniorów Dawida Szkodzińskiego. W walce finałowej przez położenie na łopatki wygrał z zawodnikiem Agrosu Zamość Michałem Kostrubiec. Grzegorz Wanke startujący w kategorii do 71 kg również nie dał szans swoim rywalom. Stracił na turnieju tylko 3 małe punkty techniczne. W walce finałowej pokonał Arkadiusza Medyńskiego z Agros Żary.

Trenerzy prowadzący nie są zaskoczeni zdobyciem złotych medali przez tych zawodników. Podkreślają że Grzegorz i Arek są jednym z najlepszych zawodników w Polsce w grupie seniorów i wygranie turnieju w młodszej grupie wiekowej jest "obowiązkowe".

źródło: MKZ UNIA Racibórz