Sukces raciborskich Łamatorów na bałkańskim turnieju

01.10.2014 17:27 | 0 komentarzy | ż

W dniach 26-28 września 2014 roku w Bukareszcie odbył się Puchar Świata Kadetów i Kadetek w Ju-jitsu sportowym pod nazwą „11th BALKAN OPEN CHAMPIONSCHIP”. Polska  26-osobowa reprezentacja wywalczyła na imprezie 7 medali. W skład Polskiej Kadry Narodowej weszło troje zawodników raciborskiego Klubu "Łamator", którzy zdobyli srebrny i brązowy medal.

Materiał wideo:

Kamil Czarnecki walczący w formule fighting wygrał trzy pojedynki, a w finale musiał uznać wyższość rywala i zdobył srebrny medal. W tej samej konkurencji nie powiodło się Romanowi Jędrzejczakowi, który po dwóch porażkach odpadł z turnieju. Mariusz Magda startował w formule walki ne-waza (walka w parterze) i po trzech pojedynkach zdobył brązowy medal.

W zawodach brało udział 600 zawodników z 17 krajów, Polska zdobyła 1 złoty, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Trenerem Kamila Czarneckiego i Romana Jędrzejczaka jest Michał Musioł, a Mariusza Magdy Tomasz Jabłonka z raciborskiego "Łamatora. - Jest to ogromny sukces naszych zawodników na tak wielkiej imprezie. Kamil świetnie sobie poradził mimo poważnej kontuzji jakiej nabawił się poza salą treningową na kilka tygodni przed zawodami - mówi Tomasz Jabłonka, prezes Łamatora.

źródło: Łamator