Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Raciborzanie w maratonie warszawskim

03.10.2014 11:11 | 0 komentarzy | kozz

W ostatnią niedzielę września w stolicy odbyła się jedna z największych imprez biegowych w naszym kraju - 36. PZU Maraton Warszawski.

Na zdjęciu Jarosław Fijałkowski z Yaredem Shegumo - reprezentantem Polski, ubiegłorocznym zwycięzcą maratonu warszawskiego, wicemistrzem Europy w maratonie w Zurychu 2014.

Wystartowało 6794 uczestników z 54 krajów świata. Linię mety przekroczyło 6675 zawodników. Zwycięzcą 36. PZU Maratonu Warszawskiego został Victor Kipchirchir (Kenia), który dystans 42 195 m pokonał w czasie 2:09:59. Victor Kipchirchir zdobył również nagrodę główną i odjechał ze Stadionu Narodowego nowym Volvo V 60. Nie zabrakło tam również biegaczy z Raciborza, którzy ukończyli rywalizacje na poszczególnych miejscach: