imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Wielu Raciborzan na podium w Żorach

13.10.2014 10:23 | 0 komentarzy | kozz

W minioną nidzielę największą imprezą biegową w kraju był 15. Maraton Poznań.

Na starcie stanęło prawie 8 tys. biegaczy z całego kraju i zagranicy. Zwyciężył Kenijczyk Kirui Kiprotich z czasem 2 godz. 13 min. 28 s. przed Polakiem Emilem Dobrowolskim z czasem 2 godz. 15 min. 40 se. Bieg ukończyli również raciborzanie między innymi: Paweł Klinik, Tomasz Bahorski, Wojciech Krzyżek, Aleksandra Materzok, Piotr Nawrocki.

Największą imprezą biegową na Śląsku był VII Ogólnopolski Żorski Bieg Uliczny na 10 km. Imprezie towarzyszyły bieg rekreacyjny na dystansie 2 km, Marsz Nord Walking. Ogółem w zawodach brało udział ponad 1000 zawodników. Gośćmi honorowymi tej imprezy byli Kamila Lićwinko – mistrzyni świata w skoku wzwyż oraz Ewa Swoboda czwarta zawodniczka w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Doniecku.

Bieg główny wygrał Szymon Topolnicki z Tychów przed Pawłem Szostakiem z Katowic i Yuri Blahodirem z Ukrainy. Wielu Raciborzan i powiatu było dekorowanych na podium - Jan Deńca z Rudnika wygrał kategorię M-60 a Wiesław Rzepczyński w tej kategorii był 3., Szymon Waskin z Grzegorzowic był 3. w kategorii M-16, 3. miejsce w kategorii do 30 lat zajął Tomasz Marcinek z Raciborza reprezentujący AZS-AWF Katowice, wśród pań Agnieszka Rębisz zajęła również 3. miejsce w kategorii K-40. Ponadto bieg ukończyli: Robert Antczak, Mariusz Rębisz, Andrzej Skora, Henryk Hejmanowski, Marcin Majcherek, Tomasz Ćwik, Walter Skora, Marcin Panek, Damian Mika, Jarosław Kłosek, Aleksandra Jadach, Bożena Loffler, Marek Prusicki, Ewa Pośpiech, Piotr Loffler, Kamil Wollny. W biegu rekreacyjnym na 2 km Judyta Rębisz zajęła 3 miejsce wśród kobiet.