imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Pracowity weekend zapaśników Dębu Brzeźnica

30.10.2014 10:40 | 0 komentarzy | kozz

W ubiegłą sobotę i niedzielę zapaśnicy Dębu Brzeźnica brali udział aż w pięciu imprezach rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej i międzywojewódzkiej.

Od 24 do 26 października Sebastian Jezierzański wygrywając trzy walki zdobył srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju w dalekim Dagestanie w Rosji. Startując w kat. 86 kg okazał się najlepszy wśród pozostałych polskich reprezentantów walczących w tej kategorii wagowej.

W  Osielsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. LKS „Dąb” Brzeźnica reprezentowało troje zawodników. Sara Jezierzańska okazała się najlepsza w kat. 53 kg zdobywając tym samym złoty medal, Nikol Chluba w kat. 63 kg zdobyła srebrny medal, niestety kontuzja Pawła Drzeżdżonia w pierwszej walce nie pozwoliła mu na obronę II miejsca zdobytego w ubiegłym roku. Pechowa kontuzja okazała się na tyle poważna, że został wycofany z dalszych walk przez lekarza zawodów.

W Żarach odbył się Jesienny Puchar Polski Juniorek. Jedyna zawodniczka z Dębu Brzeźnica Agata Tatar zajęła pechowe V miejsce. Jest to aktualna wicemistrzyni Polski Juniorek. 25 października Dawid Pater brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu klasyczny w Raciborzu. Stoczył pięć walk, wygrywając trzy, ostatecznie zakończył zawody na V miejscu. Tydzień wcześniej w zawodach tej samej rangi lecz w stylu wolnym, które odbyły się w Krapkowicach wywalczył II miejsce.
Ponadto pięciu zawodników Dębu: Michał Grzeszczuk, Zbigniew Nowak, Mateusz Kampik, Patryk Ołenczyn, Patryk Gołuchowski z powodzeniem startowało w lidze niemieckiej.