Poniedziałek, 30 września 2024

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

Dwie Justyny jadą na Halowe Mistrzostwa Europy

25.02.2015 15:29 | 0 komentarzy | kozz

W Toruniu odbyły się 59. Halowe Mistrzostwa Polski na których wystąpiło czterech raciborskich sportowców.

Justyna Święty reprezentująca AZS-AWF Katowice wywalczyła mistrzostwo Polski na 400 metrów z czasem 52,51. Święty pierwsze miejsce zajęła również w sztafecie 4x200 m. Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęła Justyna Kasprzycka. Zawodniczka AZS AWF Wrocław skoczyła na wysokość 1,92 m. Obie lekkoatletki wywalczyły minima na mistrzostwa Europy w Pradze. Na trzecim stopniu podium w biegu przez płotki na 60 metrów znalazł się Artur Noga obecnie reprezentujący SKLA Sopot. Noga przebiegł w czasie 7.78 s. Również bardzo dobry występ zaliczyła Katarzyna Hyjek z AZS AWF Wrocław. Raciborzanka 60 metrów przez płotki przebiegła w czasie 8,45 s. Zajęła czwarte miejsce.

Justyna Święty była bardzo zadowolona z bieżni toruńskiej, przeniesionej z Sopotu, która okazała się dla niej po raz kolejny szybka. - Bieg finałowy od początku potoczył się dla mnie korzystnie. Udało mi się zejść jako pierwszej do bandy, co pomogło mi uniknięcia zbędnych przepychanek i do końca już biegłam swoim rytmem. Wynik ten jest moim najlepszym rezultatem w tym sezonie. Dzięki niemu udało mi się po raz kolejny potwierdzić minimum. Teraz pozostaje mi ostatnie szlifowanie formy na zgrupowaniu w Spale i walka o jak najlepsze rezultaty oraz miejsca podczas Halowych Mistrzostw Europy w Pradze zarówno jak i na 400m tak i w sztafecie - powiedziała Justyna Święty. Również powody do zadowolenia miała druga raciborska Justyna. - Z Torunia wracam ze srebrnym medalem i lekkim niedosytem, ale wierzę w to, że w Pradze będzie lepiej i wyżej - napisała Kaprzycka na swoim oficjalnym fanpage'u.