Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Badmintoniści ZSOMS Racibórz na Opolskim Turnieju Dzieci i Żaków w Głubczycach

09.03.2015 08:32 | 0 komentarzy | ż

7 marca w Głubczycach odbył się Opolski Turniej Dzieci i Żaków w Badmintonie. Jest to jedna z największych imprez tego typu w naszym kraju, o czym mogły świadczyć liczba uczestników (ponad 100) oraz miejscowości, z których przyjechali zawodnicy (między innymi Kępno, Warszawa, Bieruń, Opava, Kedzierzyn, Kłodnica, Strzelce Opolskie).

Badmintoniści ZSOMS Racibórz na Opolskim Turnieju Dzieci i Żaków w Głubczycach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie z klasy 4 Szkoły Podstawowej Nr 8 w Raciborzu o profilu badmintona - Adam Nagel, Anna Kazimierczak, Maciej Rusin oraz Gosia Fiołka - po raz pierwszy uczestniczyli w tych zawodach.

Trenera, Marka Kazimierczaka, bardzo ucieszył dobry start jego podopiecznych na profesjonalnych zawodach. Uczniowie SP nr 8 zajęli kolejno: Adam Nagel miejsce 15, Anna Kazimierczak miejsce 15 oraz Gosia Fiołka miejsce 15. Bardzo mile zaskoczył wszystkich Maciej Rusin zajmując 5 miejsce w kategorii Żacy chłopcy.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy uczestnictwo w nich aktualnych dziecięcych mistrzów Polski. Dowiedzieliśmy się również, że SMS Racibórz jest jedyną szkołą w Polsce, gdzie utworzono klasy badmintona w szkole podstawowej oraz gimnazjum. Organizatorzy zawodów z Głubczyc bardzo ucieszyli się z naszego uczestnictwa i nie omieszkali zaprosić nas na kolejne imprezy z cyklu turniejów pucharowych, które to w niedługim czasie odbywać się będą w Kędzierzynie, Pszczynie, Bieruniu, Kłodnicy oraz Głubczycach.

Klasa o profilu badmintona w SP nr 8 działa od września 2014 roku i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie wśród dzieci na tę formę aktywności fizycznej. Dbając o wszechstronny rozwój fizyczny swoich uczniów Szkoła Mistrzostwa Sportowego utworzyła nowy kierunek kształcenia sportowego.

Małgorzata Bonk/ZSOMS Racibórz