Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Marcin Ciepłak i Dawid Malina najlepsi w 43. Crossie Mysłowic

12.03.2015 13:41 | 0 komentarzy | pm

Sukcesy rybnickich biegaczy.

Marcin Ciepłak i Dawid Malina najlepsi w 43. Crossie Mysłowic
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnią sobotę stycznia odbył się 43. Cross Mysłowic, który przyniósł triumf – w biegu głównym mężczyzn na dystansie 6 km – dwóm rybniczanom. Zwyciężył Marcin Ciepłak z TL  ROW Rybnik, wyprzedzając kolegę klubowego Dawida Malinę.

Obecny Cross Mysłowic ma jedną z najdłuższych historii spośród biegów przełajowych rozgrywanych w Polsce. Cross ten zainicjowała w 1973 r. nieistniejąca już od lat, popularna w tym czasie, śląska gazeta popołudniowa „Wieczór”. Na przestrzeni lat zwycięzcami biegów głównych byli najlepsi długodystansowcy naszego kraju. Wśród kobiet triumfatorką tej imprezy była mistrzyni świata w maratonie Wanda Panfil, czy jedyna polska medalistka mistrzostw świata w biegach przełajowych Bronisława Ludwichowska (srebrny medal w 1975 r.). Wśród mężczyzn zwycięstwa odnosili: mistrz olimpijski Bronisław Malinowski, olimpijczycy Jerzy Kowol, Bogusław Mamiński i Bogusław Psujek. – Dwukrotnym zwycięzcą Crossu (w 1989 i 90 r.) roku był również rybniczanin Mirosław Gołębiewski, który w swym sportowym dorobku posiada dwa tytuły mistrza Polski w półmaratonie. Tak więc Marcin Ciepłak, po 25 latach, wpisał się w historię biegu głównego Crossu mężczyzn jako drugi rybnicki triumfator – mówi Michał Olszar, trener lekkoatletów z TL ROW Rybnika.

Z innych rybnickich zawodników na uwagę zasłużył Mateusz Magieraz (TL ROW), który w biegu juniorów młodszych zajął szóste miejsce. Nieco słabiej spisali się najmłodsi reprezentanci rybnickich klubów. Zawodniczki TL  ROW Rybnik, w biegu młodziczek, Klaudia Warmińska i Emilia Zywert zajęły odpowiednio 17. i 19. lokatę, a wśród młodzików reprezentanci RMKS Rybnik Kacper Lizuraj i Benjamin Karpowicz przybiegli na 21. i 26. pozycji. – Rybniccy młodzi lekkoatleci mają jeszcze 2 miesiące treningów do najbliższych startów na stadionie, myślę, że zintensyfikują przygotowania, by doszlusować do wojewódzkiej czołówki – skomentował start najmłodszych trener biegaczy długodystansowych TL  ROW, Maciej Ciepłak, który pełni również funkcję wiceprezesa klubu, a od lat specjalizuje się w biegach maratońskich i ultramaratońskich. Do tej pory jest rekordzistą Polski w biegu 12-godzinnym. Podczas mistrzostw kraju w tej konkurencji, w 2004 roku w Rudzie Śląskiej,  biegnąc pół doby osiągnął rekordowy dystans 144 km 236 m.