środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Odra Wodzisław czeka na akceptację PZPN

18.03.2015 12:59 | 76 komentarzy | art

 

Wczoraj tj. 17 marca odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z punktów obrad miało być podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia APN Odry Wodzisław na członka związku.

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

- Podmiot ten złożył wniosek w zeszłym tygodniu. Pismem poprosiliśmy jeszcze o drugi element niezbędny do podjęcia uchwały czyli zgłoszenie zespołu do rozgrywek. To zostało dostarczone. ŚZPN uchwałą postanowił więc przyjąć ten podmiot w poczet członków. Natomiast przypominam, że chodzi tu o przeniesienie klubu z jednego wojewódzkiego związku do drugiego. Na takie przeniesienie zgodnie ze związkowymi przepisami zgodę musi wydać PZPN. Do przeniesienia dojdzie dopiero wówczas kiedy zarząd PZPN podejmie odpowiednią uchwałę. Najbliższy zarząd PZPN zbiera się prawdopodobnie 27 marca, ale trudno mi powiedzieć, czy już wtedy sprawa Odry będzie tam głosowana. Natomiast klub musi spełnić jeszcze wymogi, które PZPN sprecyzował w pierwszym piśmie wysłanym zarówno do nas jak i do klubu – wyjaśnia Rudolf Bugdoł, prezes ŚZPN.

Po uzyskaniu akceptacji przenosin w PZPN Odra liczy, że w przyszłym sezonie wystartuje w IV lidze, bo jak wyjaśnia prezes Bugdoł klub właśnie do tych rozgrywek zgłosił drużynę seniorów. Nie chce na razie jednak dywagować czy Odra akurat na tym szczeblu rozpocznie start w śląskich strukturach. - Ta decyzja wiąże się oczywiście z pewnymi emocjami. Gdyby Odra miała grać w IV lidze, to jedna z grup tych rozgrywek miałaby nieparzystą liczbę drużyn. Dlatego poczekamy na razie na decyzję PZPN. Natomiast jeśli centrala wyda wytyczne odnośnie poziomu rozgrywek na jakim ma wystartować nowy podmiot to my się temu podporządkujemy – mówi Bugdoł.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Łukasz Wachowski, dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN mówił nam, że centrala nie może arbitralnie nakazać, że klub ma grać w takiej czy innej lidze. - W kwestiach członkostwa i uczestnictwa w rozgrywkach do IV, a nawet III ligi włącznie, związki wojewódzkie podejmują własne decyzje. Mają swoją autonomię a PZPN jedynie akceptuje ich decyzje – mówił wówczas Wachowski.

 

 

(art)