Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Silesia mistrzem Polski

13.04.2015 11:29 | 1 komentarz | KP

Kolejny sukces rybnickiej Silesii. Baseballiści tego klubu zdobyli złoty medal mistrzostw Polski do lat 21.

Druga edycja mistrzostw Polski w baseballu do lat 21 odbyła się dniach 10 - 12 kwietnia na boiskach KS Silesia Rybnik i Gepardów Żory. W zawodach wystartowało pięć drużyn: UKS Dęby Osielsko, WUKB Centaury Warszawa, MKS Stal BiS Kutno oraz gospodarze z Rybnika i Żor. Najlepszą drużyną całych mistrzostw okazała się rybnicka Silesia. Zawodnicy tego klubu w swoim pierwszym meczu wygrali z Dębami Osielsko 14 do 2. Następnie przegrali 9 do 15 ze Stalą Kutno, ale w kolejnych spotkaniach pokonali 7:0 warszawskie Centaury i 2:0 Gepardy Żory. Te wyniki dały rybniczanom pierwsze miejsce i złote medali mistrzostw Polski. Wicemistrzami kraju zostali baseballiści z Osielska, zaś brązowe medale trafiły do Żor. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Przemysław Mularczyk z KS Silesia Rybnik, najlepszym miotaczem Mateusz Dębski z Gepardów Żory, a najlepszym pałkarzem Artur Wojtczak ze Stali Kutno.