Piątek, 1 marca 2024

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Biegali po lesie. 14. edycja Crossu Wiosennego

22.04.2015 13:39 | 1 komentarz | pm

W minioną niedzielę, 19 kwietnia odbyła się czternasta edycja Crossu Wiosennego organizowanego przez Sekcję Biegów Długodystansowych „Energetyk” Rybnik.

Biegali po lesie. 14. edycja Crossu Wiosennego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zawody odbyły się w rybnickiej dzielnicy Paruszowiec, a start i meta zlokalizowane były obok szkółki nadleśnictwa Rybnik.

Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach – czyli 15 km oraz 5 km. Z tym drugim dystansem zmierzyli się nie tylko biegacze, ale i osoby uprawiające nordic walking. Sama trasa poprowadzona była przez las do Książenic i z powrotem w pobliże szkółki nadleśnictwa. Nawierzchnia typowo crossowa czyli leśny dukt, szutr, wystające korzenie czy trudne podbiegi. Na obydwu dystansach wystartowało 134 osób, a trasę o długości 15 km najszybciej pokonali Kamil Bednor – w czasie 57:55 oraz Michalina Janowska (1:12:48). Z dystansem 5 km najszybciej poradzili sobie Grzegorz Kurcius (18:51) oraz Klaudia Śmieja (26:49) oraz Mieczysław Sondel (33:08) i Julia Jonderko (37:02), którzy wystartowali w nordic walking. Na mecie na wszystkich czekał prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który wręczał każdemu medale. Po biegu odbyła się dekoracja najlepszych i wspólne ognisko, przy którym długo rozprawiano o zakończonych zawodach.

– Już dziś zapraszamy na Półmaraton Energetyków, który odbędzie się 31 maja. Wszelkie szczegóły wkrótce na naszej stronie i fan page’u. Tym razem bieg odbędzie się w dzielnicy Chwałęcice i prowadzić będzie do Rud. Nawierzchnia, to jak przystało na biegi organizowane przez Energetyka w większości szutrowa poprowadzona przez las, ale będzie prowadziła także rybnickimi ścieżkami rowerowymi oraz przez czoło zapory – informują organizatorzy biegu, czyli SBD Energetyk Rybnik.