Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Judo Kids Wodzisław z międzynarodowymi medalami

02.06.2015 13:54 | 2 komentarze | ż

Młodzi adepci judo trenowani przez wielokrotnie utytułowaną Sandrę Pniak w niedzielę 31 maja w Bielsku-Białej wzięli udział w IV Międzynarodowym Turnieju Judo Dla Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy Granice”.

Judo Kids Wodzisław z międzynarodowymi medalami
Fot. Judo Kids Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poziom turnieju był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, iż na zawodach stawiło się 664 uczestników z 58 klubów. Przyjechali nie tylko z całej Polski, ale również z Czech, Słowacji, Cypru, Austrii, Węgier, Ukrainy, Litwy i Rosji. Dzięki sprawnie przeprowadzonej rejestracji i ważeniu zawodników, impreza mogła rozpocząć się zgodnie z planem o godzinie 10:30. Zawodnicy zmagali się na 8 matach, a wszystkie rozgrywki były transmitowane na żywo, za pośrednictwem serwisu YouTube. Turniej został zorganizowany przez Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe „Janosik”  Bielsko-Biała

W tym sezonie był to dla Judo Kids pierwszy tak poważny turniej, niemniej, jak zwykle nie zawiedli. Po wyczerpujących walkach Nadia Pawlas zdobyła srebrny medal, a Paulina Śnieg i Oliwia Bodanko – brązowy. Z kolei chłopcy: Bartosz Wiśniewski w swojej kategorii wagowej zdobył 5, a Marcin Gardian - 7 miejsce, co na tak wysoki poziom turnieju uznać należy za bardzo dobrą pozycję. W turnieju dodatkowo startowali Artur Gąsiorowski i Artur Panic. Mimo zmęczenia wszyscy odczuwają ogromną satysfakcję, a więc już za sam udział tym małym zawodnikom należą się wielkie brawa!

- Jestem niesamowicie z nich dumna i bardzo szczęśliwa to naprawdę coś pięknego widzieć, że idziemy w dobrym kierunku, mierząc się z najlepszymi! – powiedziała wyraźnie zadowolona z tak dobrego startu swoich podopiecznych trenerka Sandra Pniak.

Pani trener kieruje się mottem: " W sporcie musisz mieć: odwagę by zacząć, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze".

Zajęcia Judo Kids Wodzisław, a więc Judo dla dzieci prowadzone przez Sandrę Pniak odbywają się w wodzisławskim klubie Octagon na os. Piastów 3 oraz w KS Wicher Wilchwy przy ul. Jastrzębskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 531 231 500.

gfid, oprac. żet