Agata Perenc z kolejnym medalem Pucharu Świata Seniorek w Judo

11.06.2015 11:08 | 0 komentarzy | ż

Agata Perenc już po raz czwarty w bieżącym roku stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.

31 maja w rumuńskim Cluj Napoca Agata Perenc po raz czwarty w bieżącym roku stanęła na podium zawodów będących kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio (BRA) dokładając kolejne 40 punktów do rankingu olimpijskiego.

Rok bieżący jest popisowy w wykonaniu aspirującej do startu IO w Rio de Janerio Agaty. W pierwszym starcie w European Open w Oberwart (AUT) Agata zdobyła brązowy medal, dwa tygodnie później w European Open w Pradze zajęła 7 miejsce. W ostatni weekend marca w tureckim Samsun w zawodach Grand Prix zdobyła brązowy medal. Medal takiego samego kruszcu zdobyła również 1 maja w Grand Prix w Zagrzebiu.

Wyniki te oraz ostatni sukces w Cluj Napoca przesunęły Agatę na 19 miejsce w rankingu olimpijskim (!!! ) dające jej na chwilę obecną kwalifikację olimpijską!

Przypomnieć należy, że druga nasza zawodniczka Katarzyna Kłys aktualnie znajduje się na 10 miejscu w rankingu olimpijskim również dającym Kasi prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio.

Koniec cyklu kwalifikacji olimpijskich to maj 2016 roku - przed zawodniczkami rok intensywnej pracy i startów by utrzymać zajmowane aktualnie pozycje.

źródło: Polonia Rybnik