MKS Czerwionka w A-klasie!

24.06.2015 00:12 | 2 komentarze | KP

W meczu ostatniej, 26. kolejki klasy A Podokręgu Rybnik, MKS Czerwionka wygrał na swoim boisku z Borowikiem Szczejkowice 4:0. Drużyna trenera Arkadiusza Majorczyka potwierdziła tym samym swoją dominację w rozgrywkach, które zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania pomiędzy MKS Czerwionka i Borowikiem Szczejkowice nie była wielkim widowiskiem. Drużyny nie kwapiły się do ataków, a jedyna bramka padła w 14. minucie, kiedy to sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na jednym z zawodników gospodarzy. Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Mateusz Słupik. W drugiej połowie piłkarzom ze Szczejkowic wyraźnie zabrakło sił, przez co dali się zepchnąć do głębokiej defensywy. Efektem tego były kolejne gole zdobywane przez miejscowych. Najpierw, w 55. minucie, Łukasza Gruszkę pokonał Sebastian Kupczyk, zaś w 70. i 80. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Michalski. Tym samym MKS Czerwionka pokonał Borowika Szczejkowice 4 do 0, a po ostatnim gwizdku sędziego polały się szampany i wystrzeliły race. Zespół z Czerwionki wywalczył bowiem mistrzostwo klasy B i w następnym sezonie będzie występował o jedną klasę rozgrywkową wyżej.

MKS Czerwionka - Borowik Szczejkowice 4:0 (1:0)
bramki: Mateusz Słupik 14., Sebastian Kupczyk 55, Tomasz Michalski 70., 80.

MKS Czerwionka: Michał Frohlich - Bartłomiej Flis, Marcin Kosiński, Sebastian Kupczyk, Arkadiusz Majorczyk (65. Radosław Lubański), Patryk Majorczyk, Artur Małachowski (80. Przemysław Bysiec), Tomasz Michalski, Marcin Piątek, Mateusz Słupik (75. Przemysław Tokarz), Patryk Wójcik (78. Łukasz Vorreiter). Rezerwa: Damian Maciaszczyk, Szymon Bartyzel, Karol Stefanek. Trener: Arkadiusz Majorczyk.

Borowik Szczejkowice: Łukasz Gruszka - Robert Cieśliński, Damian Furgoł (65. Mateusz Wałach), Adrian Kacprzak, Damian Kaczmarczyk (80. Mateusz Bednarek), Rafał Krupa (85. Sławomir Jarosz), Marcin Kusyk, Jarosław Lip, Adrian Marszolik, Sebastian Michalski, Łukasz Pielorz. Rezerwa: Łukasz Gaura, Mateusz Jarosz, Jerzy Krawczyk. Trener: Rafał Krupa.