Naprzód Borucin świętował awans [ZDJĘCIA]

24.06.2015 12:23 | 4 komentarze | kozz

Po ostatnim zwycięskim meczu w raciborskiej A klasie w Gamowie 9:1, piłkarze mistrza tej klasy rozgrywkowej - Naprzodu Borucin udali się na swój obiekt, aby świętować awans do okręgówki.

Boruciński zespół pożegnał się z A klasą jak na mistrza przystało. Przed meczem Stefan Pytlik z Wydziału Gier Podokręgu Racibórz wręczył na ręce kapitana Naprzodu - Jacka Selery puchar za zdobycie mistrzostwa w A klasie. Jak na lidera przystało Borucin ostatnie 90 minut sezonu potraktował poważnie, co przyniosło efekt w postaci wyniku końcowego 9:1 (3:0). Gospodarze z Gamowa do meczu przystąpili już jako pewny spadkowicz, więc nastroje w obu ekipach były odmienne.

Spotkanie było toczone pod dyktando Borucina od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół stworzył sobie mnóstwo okazji, ciesząc przybyłą na mecz borucińską publikę.

Końcowy wynik jest zatem zasłużony. Prócz radości z 3 punktów i udanego zakończenia sezonu było jeszcze kilka powodów do zadowolenia: na murawę powrócił Piotr Cerkowniak, który ostatni mecz w barwach Naprzodu rozegrał 6 września 2014, a 15 minut na boisku biegał prezes klubu - Marek Ciemienga.