Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Sukcesy rybnickich lekkoatletów

25.06.2015 10:52 | 0 komentarzy | pm

Za nami lekkoatletyczne mistrzostwa Śląska młodzików w Bielsku-Białej i dzieci w Częstochowie oraz  mistrzostwach Śląska juniorów w Sosnowcu.

Z tych imprez grad medali przywieźli młodzi zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Podczas mistrzostw Śląska młodzików w Bielsku-Białej, reprezentanci sekcji lekkoatletycznej RMKS Rybnik wywalczyli dziewięć medali, w tym aż cztery złote. Na najwyższym szczeblu podium stanęli Katarzyna Szczyrba i Dawid Cieślak (obaj rzut młotem), Michał Węgrzyk (rzut dyskiem) i Natalia Maćkowiak (rzut oszczepem). Srebro zdobyli Simona Sobik (rzut oszczepem) oraz Filip Sobik (rzut dyskiem), który wywalczył także brąz w pchnięciu kulą. Na trzecim miejscu swoje konkurencje ukończyli także Natalia Maćkowiak (rzut dyskiem) i Katarzyna Szczyrba (pchnięcie kulą). Dużo powodów do radości dali również najmłodsi zawodnicy RMKS, którzy startowali w mistrzostwach Śląska dzieci starszych i młodszych w Częstochowie. Szymon Majewski zdobył złoto w skoku w dal, Jakub Zieleźny (bieg na 300 metrów) i Alicja Chojnacka (rzut piłeczką palantową) wywalczyli srebrne medale, zaś Agata Powcioł (pchnięcie kulą) i Jakub Kowal (bieg na 300 metrów) brązowe.

Wcześniej reprezentanci Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego z sukcesami wystąpili na mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów, które odbyły się w Sosnowcu.

Mistrzem śląska juniorów został Dawid Klekociński, który z wynikiem 51,61 m wygrał rywalizację rzutu młotem. Wicemistrzem został zaś Bartosz Godek. W tej samej dyscyplinie, w kategorii młodzieżowców, pierwsze miejsce wywalczył Dawid Skorupa (52,74 m), zaś srebrny medal zdobył Jacek Błaszczyk. Dwa krążki wywalczyła natomiast Renata Pierchała, która była druga w pchnięciu kulą i trzecia w rzucie dyskiem.

Trenerem młociarzy jest Łukasz Skibski. Trenerami pozostałych konkurencji (dysk, kula, oszczep, przygotowanie motoryczne) są: Dorota Fojcik, Piotr Stochaj i Aleksander Wypiór.