Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Piąte miejsce Katarzyny Kłys na Igrzyskach Europejskich

29.06.2015 12:25 | 0 komentarzy | ż

Kasia powtórzyła tym samym najwyższy wynik w seniorach jaki w historii rybnickiego judo osiągnął zawodnik reprezentujący barwy Polonii Rybnik.

Piąte miejsce Katarzyny Kłys na Igrzyskach Europejskich
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zakończonych w niedzielę I Igrzyskach Europejski (w judo Mistrzostwach Europy Seniorów) Katarzyna Kłys (70 kg) zajęła wysokie V miejsce natomiast Agata Perenc sklasyfikowana została na miejscu IX. Kasia Kłys powtórzyła tym samym najwyższy wynik w seniorach jaki w historii rybnickiego judo osiągnął zawodnik reprezentujący barwy rybnickiego klubu (w 1997 roku na Mistrzostwach Europy Seniorów w Ostendzie V był obecny trener rybnickich judoków Artur Kejza).

Niestety zdekompletowana brakiem kontuzjowanej Agaty Ozdoby (63kg) drużyna Polski - w zawodach drużynowych - musiała uznać wyższość reprezentacji Rosji (2:3) Węgier (również 2:3)

Kasia Kłys i Agata Perenc oraz trener Artur Kłys wracają już do Polski, by już 1 lipca zameldować się Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku, gdzie rozpoczną przygotowania przed sierpniowymi Mistrzostwami Świata w Judo w kazachskim Astanie.

- I Europejskie Igrzyska z udziałem naszych zawodniczek przeszły do historii a przed nami kolejna wielka światowa impreza sportowa. Od 3 do 14 lipca w koreańskim Gwangju odbedzie się XXVII Letnia Uniwersjada (Akademickie Mistrzostwa Świata). To największa w historii Uniwersjad Impreza. Na nowoczesnych obiektach sportowych w Gwangju 1400 sportowców ze 170 krajów rywalizować będzie w 21 dyscyplinach m. in. w judo. W składzie akademickiej reprezentacji Polski znalazła się dwójka rybnickich judoków - Ania Borowska (57 kg) i Piotr Kuczera (90 kg) - to jedyni zawodnicy z Rybinka reprezentujacy rybnicki klub. Start naszych zawodników 5 lipca (Piotr Kuczera) i 6 lipca (Ania Borowska) - informuje Polonia Rybnik.

Więcej na stronie: www.judorybnik.pl, fot. Pawlak, pl.wikipedia.org, CC BY-SA 4.0