Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Zawody sikawek konnych w Bieńkowicach

05.07.2015 19:55 | 0 komentarzy | woj

Zabełków, Tworków i Bieńkowice to najlepsze jednostki naszego powiatu, które brały udział w dzisiejszych zawodach sikawek konnych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Impreza od lat ma charakter międzynarodowy. Pomimo gościnności przyjezdni nigdy tu łatwo nie  mają na murawie. Tradycja strażacka w naszych okolicach wytworzyła silną, wewnętrzną rywalizację. W zeszłym roku druhny i druhowie z Zabełkowa zdominowali punktowane zadanie bojowe, w którym poza biegiem przez przeszkody trzeba napełnić wąż strażacki przy pomocy mięśni i sikawki konnej. W tym roku niemal powtórzyli swój sukces.

Jako ostatnia drużyna zawodów (w sumie wystartowało 26 drużyn) do startu przygotowała się OSP Przewóz, skąd zawsze przyjeżdżają złaknieni największych pucharów. Rzutem na taśmę, przeskoczyli druhów z Zabełkowa o sekundę i wygrali w swojej kategorii. Trzecie miejsce dla Tworkowa, czwarte dla Bieńkowic.

Wśród drużyn kobiecych po Zabełkowie uplasowały się grupy z Polskiej Cerekwi i Ucieszkowa. Jako jedyna drużyna dziecięca wystartowały juniorki również z Zabełkowa. Dokładna rozpiska wyników na zdjęciu w galerii.

Nagrody i puchary wręczał główny patron zawodów starosta raciborski, Ryszard Winiarski i wójt gminy Krzyżanowice, Grzegorz Utracki.

Czytaj więcej w najnowszym numerze Nowin Raciborskich