Niedziela, 29 września 2024

imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela

Artur Noga z minimum na mistrzostwa świata. Pojedzie do Pekinu

22.07.2015 09:32 | 0 komentarzy | MAD

Raciborski płotkarz, obecnie zawodnik SKLA Sopot zdobył złoty medal na odbywających się w Krakowie mistrzostwach Polski. Wynik 13.39 może cieszyć, dzięki niemu lekkoatleta pojedzie na najbliższe Mistrzostwa Świata w Pekinie. Przypomnijmy, że Pekin to miejsce szczęśliwe dla raciborzanina - wywalczył tam tytuł mistrza świata juniorów, a w 2008 roku w czasie igrzysk olimpijskich zdobył piąte miejsce.

Zdjęcie pochodzi ze strony Artura Nogi

Mistrzostwa Polski w Krakowie były jedną z ostatnich szans Artura Nogi na uzyskanie minimum skutkującego możliwością startu w sierpniowych Mistrzostwach Świata w Pekinie. Nie udało się to w czasie mityngów w Paryżu i Budapeszcie.

W życiu Artura zaszły ostatnio spore zmiany. Pożegnał się ze starym trenerem oraz przeszedł do innego klubu. Więcej na ten temat przeczytaj TUTAJ

Dobry wynik uzyskała takż Justyna Święty, która indywidualnie wywalczyła brąz na dystansie 400 metrów. Uzyskała czas 52,53 sek. Z Krakowa wywiozła jeszcze jeden brązowy medal - tym razem zdobyty wspólnie z polską sztafetą.

Wychowanka "Victorii" Racibórz Katarzyna Hyjek poradziła sobie świetnie z dystansem 100 metrów przez płotki. Linię mety przekroczyła z czasem 13,63 sek, co dało jej brązowy krążek.