Wtorek, 19 października 2021

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Odra Wodzisław wciąż w zawieszeniu

13.08.2015 21:22 | 0 komentarzy | Artur Marcisz

18 sierpnia Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej na nadzwyczajnym posiedzeniu ma debatować nad przyszłością klubu APN Odra Wodzisław. To efekt uchwały Komisji ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która 23 lipca zatwierdziła wreszcie przenosiny Odry z Opolskiego ZPN do Śląskiego ZPN.

Odra Wodzisław wciąż w zawieszeniu
Piłkarz Wichra Wilchwy w czasie meczu z MKP Odra Centrum dał do zrozumienia co myśli o sytuacji Odry Wodzisław. Fot. Jerzy Mazur
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Problem polega na tym, że 18 sierpnia niemal wszystkie rozgrywki będą już w toku. IV liga, klasy okręgowe i klasa A podokręgu Rybnik rozpoczęły sezon w miniony weekend. Klasa B zaczyna w nadchodzący weekend. Pozostaje klasa C, która startuje 22 sierpnia. W Odrze doszli najwyraźniej do wniosku, że czas przestać opowiadać zdesperowanym kibicom klubu bajki o IV lidze w tym sezonie. Prezesi klubu zaproponowali by ich drużyna zagrała w IV lidze, ale dopiero od sezonu 2016/2017. Jak czytamy na stronie internetowej Odry, klub w tym sezonie chciałby wystawić drużynę rezerw do rozgrywek klasy C i drużynę juniorów młodszych do rozgrywek ligi B2, prowadzonej przez ŚZPN. O popracie tej idei Odra zwróciła się do PZPN-u. A ten skierował do Śląskiego ZPN pismo, w którym prosi o podjęcie przez statutowe organy Związku w relatywnie krótkim czasie decyzji, pozwalającej APN-owi na przystąpienie „do rozgrywek piłkarskich, prowadzonych przez Śląski ZPN w wyznaczonym terminie”.

Co zrobi Śląski ZPN? Wydaje się, że wyjścia są dwa. Albo pójdzie w końcu Odrze na rękę, i skoro w wyniku przedłużających się przenosin, została ona wreszcie jego członkiem, to dopuści ją za rok do gry w IV lidze. Albo też, tak jak już wielokrotnie działacze Związku podkreślali, potraktuje Odrę zupełnie jak nowego członka i da jej zagrać jedynie od klasy C, w tym lub dopiero w następnym sezonie.

Na razie sympatycy piłki nożnej z Wodzisławia muszą zadowolić się np. A-klasowymi derbami, jakie odbyły się na stadionie przy Bogumińskiej pomiędzy debiutującym w rozgrywkach seniorskich MKP Odra Centrum a Wichrem Wilchwy (zwycięstwo MKP 3:1), lub udać się na okręgówkę do Zawady. Ewentualnie pozostaje wybrać się do pobliskiej Turzy, gdzie w drużynie IV-ligowej Unii biega wielu piłkarzy związanych w przeszłości z Odrą Wodzisław. Oto tak wygląda dziś wodzisławska piłka.