środa, 17 sierpnia 2022

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

Remis Gwiazdy Skrzyszów z Uranią Ruda Śl.

16.08.2015 16:25 | 0 komentarzy | Artur Marcisz

Opóźniona inaugruacja ligowych zmagań w wykonaniu Gwiazdy Skrzyszów okazała się nie do końca udana. Skrzyszowanie, którzy przed tygodniem pauzowali ze względu na zmiany w terminarzu, zwycięstwo z Uranią Ruda Śl. stracili w 89. minucie.

Remis Gwiazdy Skrzyszów z Uranią Ruda Śl.
Piotr Dudek po raz kolejny popisał się snajperskim instynktem, ale jego gol tym razem nie dał drużynie kompletu punktów. Fot. archiwum
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieznani dotąd w Skrzyszowie goście okazali się wymagającym przeciwnikiem. Od pierwszych minut ruszyli do zdecydowanych ataków i już w 7. minucie dało im to prowadzenie. Gwiazda odpowiedział dość szybko, bo 5 minut później, kiedy do wystrzelonej na wolne pole piłki dopadł Krzysztof Oślizło i ubiegając bramkarza skierował ją do bramki. Goście ledwo co otrząsnęli się z tej straty a po kolejnych 5 minutach przegrywali. Wracający do składu Gwiazdy Mateusz Woźnica precyzyjnie zacentrował w pole karne, gdzie znalazł Piotra Dudka, a niezawody napastnik gospodarzy głową zamienił dośrodkowanie na bramkę. Po przerwie kibice oglądali sporo walki, która w wielu przypadkach kończyła się napomnieniami arbitra zawodów. Tym sposobem przedwcześnie z boiskiem pożegnał się Krzysztof Oślizło, który w 65. minucie obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Długo goście nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Aż do 89. minuty, kiedy szarża zawodnika Urani zakończyła się faulem Bartosza Hudka w polu karnym, co skutkowało rzutem karnym. Goście okazji nie zmarnowali i Gwiazda musiała podzielić się punktami z przyjezdnymi. Inna rzecz, że rywal na remis z pewnością zasłużył.

 

Gwiazda: Lajda, K. Szuła, B. Hudek, Tomiczek, K. Oślizło, Klapuch (46. B. Kanafek), Popek, W. Oślizło, Woźnica, Porwoł, Dudek (88. Kwiatkowski). Trener: Marek Cudnowski.

Gwiazda Skrzyszów – GKS Urania Ruda Śl. 2:2 (2:1)

 

Bramki: K. Oślizło (12.), Dudek (17.) - Mzyk (7.), Zalewski (89. k)