środa, 27 października 2021

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

Kiepska inauguracja SWD Wodzisław Śląski w drugiej lidze

23.08.2015 22:57 | 5 komentarzy | kozz

Rezerwy ekstraligowego AZS Wrocław zlały beniaminka II ligi kobiet - SWD Wodzisław Śląski. Podopieczne trenera Błażeja Sitki przegrały na stadionie przy Bogumińskiej 7:2.

Kiepska inauguracja SWD Wodzisław Śląski w drugiej lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dziewczyny z SWD, które dosyć niespodziewanie awansowały do drugiej ligi (weszły dzięki poszerzeniu II ligi i wycofaniu się z awansu jednej drużyny) były trochę wystraszone rywala z Wrocławia. Przyjechały bowiem rezerwy wielkiego AZS, który jest czołową drużyną w Polsce. Pierwsze 20 minut toczyła się wyrównana rywalizacja, jednak w kolejnych minutach królowały przyjezdne, trafiając do bramki aż czterokrotnie w pierwszej części meczu. Po przerwie zaczęła się tlić nadzieja na wyrównanie stanu spotkania. Podopieczne trenera Sitki strzeliły dwie bramki - na tym jednak koniec. W końcówce rezerwy AZS-u trafiły jeszcze trzy razy i wrocławianki wygrały w 1. kolejce II ligi 7:2.

SWD Wodzisław Śląski - AZS Wrocław II 2:7 (0:4)

Katarzyna Kelner 52., Agnieszka Szymiczek 64.-k. - Maria Zbyrad 20., Kamila Czudecka 24., Marta Urbaniak 35., 67., Paulina Bączek 70., 77., Anita Buchta 37.-sam.

Sędziowały: Magdalena Figura, Karolina Herda, Anna Synówka (KS Śląsk Rybnik, KS Śląsk Tychy)

Żółte kartki: Dorota Kwapisz, Agnieszka Kaczorowska, Aleksandra Parka (wszystkie AZS II)

SWD: Aleksandra Aniśko - Agnieszka Szymiczek, Wiktoria Marzec (71. Aleksandra Krakowczyk), Natalia Miąsko, Anita Buchta (82. Julia Wojtala), Katarzyna Kelner, Barbara Kocjan, Agnieszka Gałuszka, Daria Mandrela, Justyna Wiewióra (71. Patrycja Długi), Monika Jaskółka (85. Simona Skrzypek). Ponadto: Natalia Pytlik. Trener: Błażej Sitko.

AZS II: Beata Rydlewska - Małgorzata Korda, Aleksandra Parka, Agnieszka Kaczorowska, Karolina Napieracz (75. Aleksandra Brzezina), Dorota Kwapisz, Marta Urbaniak, Maria Zbyrad (55. Aleksandra Bober), Paulina Bączek, Anita Turkiewicz (55. Joanna Olszewska), Kamila Czudecka (75. Aleksandra Pawlos). Trener: Katarzyna Barlewicz.

Błażej Sitko, trener SWD Wodzisław Śląski: Bałem się dwóch aspektów. Graliśmy z rezerwami ekstraligi, gdzie pierwszy zespół grał w sobotę, a więc rezerwy były zasilone piłkarkami z pierwszego składu. Drugim aspektem był stres. Wynik ogólnie był za wysoki w stosunku do gry. Pierwsze 20 minut w ogóle nie odstawaliśmy, a nawet to my mogliśmy objąć prowadzenie. Potem straciliśmy dwie bramki i wszystko zaczęło się sypać. Po przerwie złapaliśmy kontakt z rywalem, ale niestety błędy w ustawieniu spowodowały kolejne stracone przez nas bramki. Mamy w lidze kilka zespołów rezerwowych i obawiam się, że to będą najmocniejsze ekipy. Dobrze, że Wodzisław Śląski wziął się za promocję piłki kobiecej, bo odkąd w Raciborzu nie ma ekstraligi to nic się o tym nie mówiło. Popularyzacja piłki kobiecej może odciąnąć młode dziewczyny od komputera. Widać, że dziewczyny chcą grać i trenować. W ciągu jednego roku awansowały do drugiej ligi. Musimy poprawić kilka rzeczy i myślę, że w następnych meczach będzie lepiej. Nie chciałbym typować na którym miejscu skończymy, ale na początek na pewno będziemy chcieli się utrzymać w lidze. Zespół mimo porażki, stać na pierwszą szóstkę, ósemkę. Jest to mój debiut jako trenera w piłce kobiecej, bo do tej pory byłem związany z męską piłką. Niektóre rzeczy były dla mnie nowością pod względem organizacyjnym. Generalnie piłka się nie różni, jest to ta sama piłka co u mężczyzn. Myślę, że moje zaangażowanie w klub jak i dziewczyn przyniesie dobry efekt.

Wyniki I kolejki:

Rekord Bielsko-Biała - Chemik Kędzierzyn-Koźle 14:0

Mitech Żywiec II - Rolnik Biedrzychowice II 0:1

Polonia Bytom - KKS Zabrze 3:4

SWD Wodzisław Śląski - AZS Wrocław II 2:7

Polonia Prószków - AZS PWSZ Wałbrzych II 4:0

Darbor Bolesławice - Victoria Aglomeracja Wałbrzyska Wałbrzych (10.10.2015)