Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

AZS Rafako nie dał rady w Jaworznie

29.09.2015 07:29 | 3 komentarze | kozz

Inauguracja sezonu II ligi w siatkówce mężczyzn nie poszła po myśli trenera Radosława Gorskiego i jego zawodników. Przegrali z MCKiS Jaworzno 3:1. Rywal oceniany jest przez fachowców za faworyta rozgrywek z aspiracjami pierwszoligowymi.

Pierwsze dwa sety to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy przeważali w zagrywce, mieli lepsze przyjęcie, a co za tym idzie większą skuteczność w ataku. Podopieczni trenera Gorskiego przebudzili się w trzecim secie, gdzie cały czas prowadzili i wygrali go, choć w końcówce nasi siatkarze niepotrzebnie wprowadzili trochę nerwowości. Czwarty set również był po stronie raciborskiej drużyny. Bardzo dobrze zagrał w ataku Marcin Gonsior, a Tomasz Pizuński i Damian Pilichowski świetnie spisywali się w przyjęciu. Ostatecznie czwartego seta nie udało się wygrać po popełnieniu kilku niewymuszonych błędów. Przeciwnik zniwelował przewagę i wygrał 3:1.

Kolejny mecz przed własną publicznością AZS Rafako rozegra w najbliższą sobotę o godz. 17 w Rudniku koło Raciborza.

Wyniki I kolejki:

Volley Rybnik - UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:23, 25:18, 25:15)

MCKiS Jaworzno - Rafako Racibórz 3:1 (25:14, 25:18, 25:27, 25:23)

Juvenia Głuchołazy - Winner Czechowice-Dziedzice 1:3 (20:25, 25:27, 27:25, 20:25)

TKS Tychy - KOKS Radlin -:- [28.10.2015]

MKS Andrychów - Płomień Sosnowiec 2:3 (24:26, 25:17, 24:26, 25:20, 11:15)

AZS Politechnika Opolska - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (16:25, 25:14, 25:19, 25:22)