Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

MTwPS: ZAKSA na piątym miejscu [ZDJĘCIA]

04.10.2015 13:35 | 0 komentarzy | kozz

Pierwszy niedzielny mecz finałowy Międzynarodowego Turnieju w Piłce Siatkowej o puchar prezydenta miasta Racibórz zakończył się zwycięstwem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tym samym ZAKSA zajęła piąte, a Dukla Liberec szóste miejsce w turnieju.

Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgi zajęli piąte miejsce w turnieju pokonując mistrza Czech - Duklę Liberec 3:1. Spotkanie rozpoczęło się w południe w Arenie Rafako w Raciborzu i trwało półtorej godziny. W pierwszym secie ZAKSA łatwo poradziła sobie z Czechami zwyciężając do 17. Druga partia to całkowita dominacja zespołu z Liberca, który wygrał do 13. Trzeci i czwarty set padł łupem siatkarzy ZAKSY, aczkolwiek rywalizacja była wyrównana. Rywalizację obserwowało niespełna stu widzów.

O godzinie 14.30 mecz o trzecie miejsce w turnieju. Jastrzębski Węgiel podejmować będzie wicemistrza Chin - Shan Dong Szanghaj. Na godz. 17. zaplanowany jest finał pomiędzy Effectorem Kielce, a Berlin Recycling Volley.

Dukla Liberec - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 25:13, 20:25, 22:25)