SK JSW Koks przegrywa na początek ligi

05.10.2015 09:01 | 0 komentarzy | tora

Od porażki rozpoczęli sezon siatkarze SK JSW Koks Radlin. W sobotę ulegli 1:3 ekipie MKS Andrychów. Mecz rozegrany został w hali przy Szkole Podstawowej nr 3 na Głożynach, a nie na domowym parkiecie w hali MOSiR Centrum, która była zajęta.

W mecz od początku lepiej weszli goście. W pierwszym secie prowadzili 12:8, potem 20:16. Przy tym stanie trener JSW Koks Marek Przybysz wziął drugi i nastąpił zwrot. Pierwszą partię gospodarze wygrali do 23. Set drugi toczył się pod dyktando gości. Od stanu 20:24 gospodarze zdołali obronić trzy piłki setowe, ale partię przegrali. Set trzeci to atomowy start gospodarzy. Objęli prowadzenie 6:0. Dwa razy idealnymi pojedynczymi blokami popisał się Sławomir Szczygieł. Potem JSW Koks powiększył prowadzenie do siedmiu oczek - 8:1. Ale od tego momentu coś się zacięło w grze radlinian. Nie potrafili skończyć ataków, byli blokowani. Od remisu 17:17 Andrychów wyszedł na prowadzenie i wygrał seta. Partia czwarta była wyrównana do stanu 11:11. Potem goście zdołali wypracować 3-4 punktową przewagę, którą gospodarze starali się niwelować. Na skrzydłach uwijali się w ataku Kamil Rauza i Rafał Rybarczyk, ale to goście wygrali partię do 21, wykorzystując drugiego meczbola.

SK JSW KOKS Radlin - MKS Andrychów 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 21:25)

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Rauza, Rybarczyk, Szczygieł, Grzywacz, Orzoł (L), Lewandowski (L), Ragulski, Harazim, Koczwara, Ferdyan, Dzierżęga, Grygiel.