Polonia Łaziska rozbita przez KS Gołkowice w derbach Godowa [WIDEO]

18.10.2015 20:33 | 0 komentarzy | art

Kibice Polonii Łaziska wieszczyli, że spotkanie z Gołkowicami do łatwych należeć nie będzie i sukcesem będzie jakakolwiek zdobycz punktowa dość mocno osłabionej drużyny. Co bardziej zorientowani przewidywali wysoką porażkę. Skończyło się na 1:4 dla gości.

Piłkarze z Gołkowic zaprezentowali nieco dojrzalszy futbol od rywali

Materiał wideo:

Już w 5. minucie błąd Adama Hojki, młodego bramkarza Polonii wykorzystał Daniel Bacheń, który mimo ostrego kąta zdołał umieścić piłkę w pustej bramce. Na odpowiedź gospodarzy kibice czekali 6 minut. Jacek Sajbor dał sobie odebrać piłkę na rzecz rywala, z kontrą ruszył Łukasz Szkatuła, który dalekim podaniem na prawe skrzydło uruchomił Artura Grabca. Ten dograł „na nos” Mariuszowi Pietrzakowi, który z bliska dopełnił formalności. W 35. minucie miejscowi sprezentowali gościom drugiego gola. W polu karnym przewrócił się obrońca Polonii, który dotknął przy upadku piłki i sędzia wskazał na jedenasty metr. Karnego pewnie wykorzystał Marcin Pawłowski. Po zmianie stron miejscowi co prawda posiadali optyczną przewagę, ale niewiele z tego wynikało poza kilkoma nieco przypadkowymi sytuacjami. Goście grali dojrzalszą piłkę i przyczajeni, czekali na dogodne okazje do podwyższenia. Doczekali się w 85. minucie. Strata piłki na własnej połowie przez piłkarza Polonii zakończyła się podaniem na lewe skrzydło, gdzie czychał Dawid Bober, który dość łatwo przedarł się do pola karnego skąd wzdłuż linii zagrał do Błażeja Pawliczka, a ten z bliska dopełnił formalności. Już w doliczonym czasie wynik spotknia ustalił Dawid Janczar, po akcji w której wespół z kolegami ośmieszył defensywę Polonii.

Polonia Łaziska – KS 27 Gołkowice 1:4 (1:2)

Bramki: Pietrzak (11.) - Bacheń (5.), Pawłowski (36. k), Pawliczek (85.), Janczar (90.+3.)

Polonia: Hojka, Kowol, Poterała, Kuźdub (70. Bauerek), Ł. Szkatuła, Grabiec (85. Karol Szkatuła), Koczwara, Buchalik, Pietrzak (85. Jordan), Mężyk (62. Kamil Szkatuła), Ślęczek

KS 27 Gołkowice: Bąkowski, Tlołka (75. Pawliczek), Swoboda (46. Łaski), Łaciok, Pucka, Franke, Bacheń (46. Bus), Kosiba, Sajbor, Pawłowski (65. Janczar), Bober