Niedziela, 17 października 2021

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Finał wojewódzki sportu wszystkich dzieci

21.10.2015 16:54 | 0 komentarzy | kozz

W Raciborzu na obiektach Miejskiego Klubu Zapaśniczego „Unia” odbył się Wojewódzki Finał programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Finał wojewódzki sportu wszystkich dzieci
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po pasjonującej rywalizacji najlepsza na Śląsku okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 z Rudy Śląskiej im. Marii Skłodowskiej Curie. Drugie miejsce zajęła biorąca udział w tym projekcie, Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu, trzecie – Szkoła Podstawowa nr 29 w Dąbrowie Górniczej, a czwarte – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach. Przyszli mistrzowie brali udział między innymi w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, wyścigach z przewrotami, walkach w uchwycie na kolanach czy sztafetach z piłką lekarską. Zwycięska ekipa z Rudy Śląskiej wystąpi w finałowym konkursie programu, który 6 listopada odbędzie się w Warszawie.

W finałowym konkursie w stolicy wystąpi 16 ekip - po najlepszej z każdego województwa. Dla uczestników finału przygotowano mnóstwo atrakcji. Oprócz rywalizacji czysto sportowej, Polski Związek Zapaśniczy zaplanował wspólną rozgrzewkę z udziałem m.in. mistrzów olimpijskich z Atlanty - Ryszarda Wolnego, Włodzimierza Zawadzkiego i Andrzeja Wrońskiego, trening zapaśniczy z koncertującym niedawno w Raciborzu znanym wokalistą Rafałem Brzozowskim, czy zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przypomnijmy, że w drugiej edycji programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, który realizuje Polski Związek Zapaśniczy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki bierze udział blisko 1000 uczniów z 65 szkół podstawowych z całego kraju.


Klasyfikacja końcowa:
1. SP nr 6 Ruda Śląska – 72 pkt.
2. SP nr 13 Racibórz – 68,5 pkt.
3. SP nr 29 Dąbrowa Górnicza – 55,5 pkt.
4. ZSO Grzegorzowice – 46 pkt.