Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Talenty Jastrzębskiego Węgla wygrały w Raciborzu [ZDJĘCIA]

31.10.2015 18:51 | 8 komentarzy | kozz

Siatkarze AZS Rafako Racibórz przegrali w sobotę w Arenie Rafako z Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla 3:1 w ramach szóstej kolejki drugiej ligi.

Pierwszy set przebiegał po myśli raciborskich siatkarzy. Jednak chwila nieuwagi pod koniec seta sprawiła, że goście dogonili wynik i wygrali całą partię do 21. Drugi set od początku należał do przyjezdnych. Bezpieczna przewaga jaką wypracowali w trakcie seta pozwoliła na zwycięstwo do 20. Trzeci set toczył się punkt w punkt. W połowie seta lekką przewagę mieli siatkarze AZS Rafako, ale ją szybko stracili. Do końca seta znów był wyrównany pojedynek, trzeba było grać na przewagi w których lepszy okazał się raciborski zespół wygrywając 27:25. Czwarty set zaczął się rewelacyjnie dla Rafako, które prowadziło już 5:1, aby zaraz przegrywać 8:6. W kolejnych minutach gra się ponownie wyrównała i taki stan rzeczy trwał aż do wyniku 20:20. Od tego momentu na dwa punkty przewagi wyszli jastrzębianie, które odrobili Rafakowcy. Przy stanie 23:23 liczyła się każda piłka, najpierw talenty Jastrzębskiego zdobyły punkt na 24:23 i kolejny na 25:23, wygrywając w całym meczu 3:1.

Spoza sportowych aspektów należy odnotować zachowanie grupki kibiców AZS Rafako. Wspierali drużynę przez pierwszego seta i część drugiego. Po pierwszym secie wywiesili transparent mający zachęcić pozostałych kibiców w celu wybrania się na manifestację do Warszawy 11 listopada. Problem tkwił w tym, że ów transparent przysłaniał baner patrona medialnego. Ochrona usunęła transparent, a grupka kibiców opuściła obiekt.

KS AZS Rafako Racibórz - AT Jastrzębskiego Węgla 1:3 (21:25, 20:25, 27:25, 23:25)

Skład AZS Rafako: Karol Korus, Krystian Lipiec, Grzegorz Barciak, Dawid Kućma, Paweł Raniszewski, Tomasz Błaszczok, Mateusz Andruszek, Tomasz Pizuński, Grzegorz Wilga, Marcin Gonsior, Adam Nowacki, Damian Pilichowski. Trener: Radosław Gorski.

Skład AT Jastrzębski Węgiel: Patryk Czyrniański, Mateusz Śnieżek, Bartłomiej Kuryło, Paweł Żeliński, Jakub Turski, Mikołaj Szewczyk, Mariusz Magnuszewski, Piotr Trzeciak, Szymon Bereza, Marcin Ernastowicz, Mateusz Kukulski, Dominik Musielak, Bartosz Makoś. Trener: Jarosław Kubiak.

6. kolejka:

UKS Strzelce Opolskie -    SK JSW KOKS Radlin 3:2 (19:25, 29:31, 25:22, 25:17, 15:12)
MKS MTS Winner Czechowice-Dziedzice - MKS MOS Płomień Sosnowiec 2:3 (25:22, 18:25, 21:25, 25:18, 18:20)
KS AZS Rafako Racibórz - AT Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25, 20:25, 27:25, 23:25)
TS Volley Rybnik - AZS Politechnika Opolska Cementownia ODRA S.A. 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)
MCKiS Jaworzno - MKS Andrychów 3:2 (25:18, 25:18, 24:26, 21:25, 15:9)
Juvenia Głuchołazy - TKS Tychy 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 16:25)