[WIDEO] Dwa karne w meczu Polonii Marklowice z Gwiazdą Skrzyszów

09.11.2015 10:31 | 0 komentarzy | art

Polonia Marklowice zremisowała 2:2 z Gwiazdą Skrzyszów. Gospodarze przyjęli punkt z zadowoleniem, bo wyrównującą bramkę zdobyli w 91. minucie po rzucie karnym. Goście mieli spore pretensje do arbitra, ale sami wcześniej powinni definitywnie rozstrzygnąć losy meczu.

Materiał wideo:

W 42. minucie Wojciech Błaszczyk zaskoczył Wojciecha Malisza, który do tej pory miał niewiele roboty i chyba po prostu zabrakło mu koncentracji. Tym trzeba tłumaczyć przepuszczenie pod brzuchem, niezbyt mocno uderzonej piłki. Gwiazda odpowiedziała w 49. minucie, wykorzystując niepewne zachowanie obrońcy i bramkarza Polonii. Ci w narożniku pola karnego nie potrafili zdecydować się na to co zrobić z piłką, co wykorzystał Porwoł, który wyłuskał futbolówkę błyskawicznie wycofując ją do Bartosza Kanafka. Lewy pomocnik Gwiazdy, który na murawie pojawił się jeszcze przed przerwą mierzonym uderzeniem umieścił piłkę w pustej bramce. W 73. minucie na granicy pola karnego sfaulowany został Mateusz Woźnica. Sędzia uznał, że akcja działa się już w polu karnym i wskazał na wapno, a Bartosz Hudek nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się zasłużonym zwycięstwem gości, w 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Gwiazdy doszło do olbrzymiego zamieszania, które gwizdkiem przerwał arbiter. Uznał bowiem (po sygnalizacji od bocznego), że jeden z zawodników Gwiazdy zagrał ręką i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marcin Ośliźlok i pewnym strzałem uratował swej drużynie jeden punkt.

Polonia: Antończyk, Zimoń, Skupień, Krakowczyk, Machulec, Pawliczek, Błaszczyk, Wacławik, Guderley (64. Kordek), Ośliźlok, Celary (66. Mokrosz). Trener Krzysztof Turek.

Gwiazda: Malisz, Szuła (80. Janeta), B. Hudek, K. Oślizło, Tomiczek, Popek, Woźnica, W. Oślizło, Łozowski (40. Kanafek), Porwoł, Dudek. Trener Marek Cudnowski.

Polonia Marklowice – Gwiazda Skrzyszów 2:2 (1:0)

Bramki: Błaszczyk (42.), Ośliźlok (90.+1.k) – Kanafek (49.), Hudek (73. k)