Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Siatkarze AZS Rafako wygrali trzeci raz z rzędu

14.11.2015 19:57 | 3 komentarze | kozz

Tym razem w Czechowicach-Dziedzicach z tamtejszym Winnerem. Podopieczni trenera Radosława Gorskiego wygrali pewnie 3:0 i dopiero w trzecim secie musieli grać na przewagi. Jest to trzecie zwycięstwo AZS w tabeli, co przyczynia się do awansu w drugoligowej tabeli.

inner Czechowice-Dziedzice - AZS Rafako Racibórz 0:3 (21:25, 20:25, 27:29)

Zarówno gracze Winnera, jak i Rafako, podeszli do meczu nieco roztargnieni. W szeregach obu drużyn mnożyły się błędy na zagrywce oraz autowe ataki, a do połowy premierowej odsłony na tablicy wyników widniał remis. Wtedy to gracze AZS wzmocnili zagrywkę, a na skrzydłach skutecznie atakowali nasi przyjmujący Lipiec i Pizuński. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 21:25. Zwycięstwo w drugim secie przyszło Rafakowcom najłatwiej. Dobrze funkcjonowało przyjęcie zagrywki, piłki w pierwszym tempie kończyli Kućma z Wilgą, natomiast Andruszek nie miał sobie równych z prawego skrzydła. AZS zwyciężył do 20 i nic nie wskazywało na zmianę scenariusza. Trzecia partia to doskonały początek w wykonaniu najlepszego w tym dniu na boisku Krystiana Lipca (w całym meczu 6 bloków!) i prowadzenie 5:2. Podrażnieni wynikiem gospodarze zaczęli grać odważnie i powodowali błędy po naszej stronie. Nerwowa końcówka, w której zawodnicy Rafako gonili wynik, ostatecznie okazała się szczęśliwa. Ostatni set zakończył się wynikiem 27:29 i w całym meczu 0:3.

--------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na nowy i oficjalny fanpage drużyn siatkarskich Klubu Sportowego AZS Rafako Racibórz.
Dołącz i bądź na bieżąco z wydarzeniami z życia Twojego klubu! Tylko tutaj - relacje, video, zdjęcia - zalajkuj już dziś!