Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Magda Zajda ze zwycięstwem

25.11.2015 08:23 | 0 komentarzy | pm

Od 14 do 16 listopada, w Sobocie k/Poznania odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet w tenisie, w którym 1. miejsce zajęła pochodząca z Rybnika Magda Zajda.

Wygrana w turnieju tej kategorii to, dla jeszcze 16-letniej Magdy, duży sukces – pokonała bowiem starsze i bardziej doświadczone zawodniczki od siebie. W drodze do wygranej Magda, w swojej grupie, wygrała wszystkie mecze, co dało jej awans do grupy finałowej, czyli możliwość walki o miejsca 1-4. Tam również Magda Zajda zaprezentowała się bardzo dobrze, a o sukcesie w całym turnieju zadecydowała wygrana w ostatnim meczu z Joanną Zawadzką – tegoroczną halową mistrzynią Polski do lat 21 (6:4, 6:3). Aktualnie Magda sklasyfikowana jest na 5. miejscu w Polsce, w kategorii do lat 16., a na 52. w klasyfikacji kobiet, gdzie numeremr jeden jest Agnieszka Radwańska.