Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Najmłodsi szachiści grali w Czerwionce

03.12.2015 20:37 | 0 komentarzy | KP

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach było miejscem rozegrania szachowych mistrzostw Śląska dzieci do lat 7. Impreza odbyła się w dniach 21-22 listopada.

Organizatorami zawodów byli KSZ Skoczek Czerwionka-Leszczyny, Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce Leszczynach. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem wicestarosty powiatu rybnickiego Marka Profaski, burmistrza gminy i miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego oraz radnego powiatowego Michała Cichonia. Rywalizacja młodych szachistów przebiegała w dwóch kategoriach: dziewczyn i chłopców, a w turnieju wzięło udział 59 zawodników. Wśród dziewczyn najlepsza okazała się Pola Seemann z MKSz Rybnik, drugie miejsce zdobyła Zuzanna Gaszka, również z MKSz Rybnik,a trzecie Oliwia Schabek, reprezentująca AKS Mikołów. W grupie chłopców zwyciężył Igor Musiał z MCKiS Jaworzno, drugi był Dawid Wierzbicki z SzSON Zagłębie Dąbrowa Górnicza, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Sowiński z MDK Chorzów. Dla najlepszych zawodników organizatorzy przygotowali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe.