Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Pewne zwycięstwo siatkarzy AZS Rafako w Głuchołazach

12.12.2015 23:39 | 2 komentarze | kozz

W meczu XIII kolejki II ligi mężczyzn siatkarze AZS Rafako Racibórz pokonali w Głuchołazach Juvenię 3:0.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry i wynik oscylował wokół remisu. Jednak szczęście dopisywało gospodarzom, a w szeregach AZS wkradło się sporo nerwów, co skutkowało 2-3 punktową przewagą graczy Juvenii. Na szczęście w końcówce Marcin Gonsior 'odpalił' zagrywkę i posłał na drugą stronę 3 asy serwisowe, a siatkarze Radka Gorskiego zwyciężyli do 22.

Drugą partię lepiej rozpoczęli podopieczni Arkadiusza Olejniczaka i prowadzili już 5:1. Rafakowcy szybko obudzili się z letargu i doprowadzili do remisu 7:7, a później wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które utrzymali do końca seta i wygrali ponownie do 22.

Trzeci, i jak się okazało ostatni, set to koncertowa gra naszego zespołu. Trzymaliśmy gospodarzy na dystans dzięki mocnej i celnej zagrywce, a w ataku nie do zatrzymania byli Gonsior i Pizuński. Wysoką skuteczność na siatce prezentowała również para środkowych Kućma-Wilga.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:22, 25:22, 25:14), a najbardziej wartościowym graczem spotkania został wybrany kapitan AZS, Marcin Gonsior. AZS awansował na piąte miejsce w tabeli.

Wyniki 13. kolejki:

AT Jastrzębski Węgiel -    UKS Strzelce Opolskie    3:0    (25:18, 25:23, 25:22)
AZS Politechnika Opolska -    Płomień Sosnowiec    3:1    (20:25, 25:22, 25:12, 25:15)
MKS Andrychów -    KOKS Radlin    3:1    (21:25, 25:20, 25:19, 25:21)
TKS Tychy -    Winner Czechowice-Dziedzice    3:0    (25:17, 25:21, 25:18)
Juvenia Głuchołazy    - Rafako Racibórz    0:3    (22:25, 22:25, 14:25)
MCKiS Jaworzno     - Volley Rybnik    3:0    (25:21, 25:18, 25:22)