Poniedziałek, 23 września 2024

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

Siatkarze AZS Rafako Racibórz przegrali u siebie z wiceliderem z Tychów [ZDJĘCIA]

19.12.2015 17:00 | 8 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 18:40

W sobotę w Arenie Rafako w Raciborzu rozegrano meczu II ligi siatkówki mężczyzn. Piąty w tabeli AZS Rafako podejmował wicelidera TKS Tychy. Goście okazali się lepsi, wygrywając 3:1. Kolejny mecz u siebie Rafako zagra w przyszłym roku 16 stycznia z Opolem.

KS AZS Rafako Racibórz - TKS Tychy 1:3 (25:19, 24:26, 17:25, 18:25)

Zapis relacji na żywo:

1. set

Wyrównany początek. Drużyny idą punkt za punkt.

Gospodarze objęli prowadzenie 13:9.

Siatkarze AZS złapali właściwy rytm i powiększyli przewagę do sześciu punktów. 20:14.

Pierwszy set poszedł nadspodziewanie łatwo. Raciborski AZS wygrał 25:19.

2. set

Po dobrym początku AZS, który prowadził nawet trzema punktami zrobił się remis 10:10.

Ponownie prowadzenie siatkarzy Rafako zostało zniwelowane przez przeciwnika z Tychów. Jest 17:17.

Tyszanie wyszli pod koniec na dwupunktowe prowadzenie, ale gospodarze odrobili do stanu 24:24.

Ostatecznie 26:24 dla drużyny gości.

3. set

Wygranie drugiego seta dodało mocy siatkarzom z Tychów, którzy od początku trzeciej partii grają bardzo pewnie i prowadzą 9:5.

Tychy powiększają przewagę do stanu 12:6.

Rafako odrabia straty. 13:11 dla Tychów.

Kiedy wydawało się, że AZS stopniowo odrobi straty, stracił to co odzyskał. 19:14 dla TKS.

Trzeci set dla przyjezdnych. 25:17.

4. set

Od początku prowadzenie objęli goście 2:0. Po kilku minutach, dwa punkty przewagi mieli już siatkarze Rafako 7:5.

Siatkarze z Tychów doprowadzili do wyrównania 14:14.

Zła seria AZS. Tychy prowadzą 18:15 i zmierzają do wygrania meczu za 3 pkt.

Już 6 punktów przewagi siatkarzy z Tychów 22:16.

Koniec. 25:18 i 3:1 dla Tychów.